Ryszard Staniek potrzebuje pomocy, były piłkarz Legii ciężko chory

Ryszard Staniek to były piłkarz Górnika Zabrze oraz Legii Warszawa, który w 1992 roku sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. 53-latek potrzebuje pomocy po tym, jak doznał udaru. W internecie pojawiła się zrzutka, poprzez którą można wesprzeć byłego reprezentanta Polski.

Ryszard Staniek
Obserwuj nas w
PAP / Alamy Na zdjęciu: Ryszard Staniek

Ryszard Staniek miał udar mózgu, medalista IO potrzebuje pomocy

Ryszard Staniek w przeszłości grał w barwach takich klubów jak Odra Wodzisław Śląski, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, Odra Opole, Piast Gliwice czy GKS Jastrzębie. Najwięcej meczów rozegrał w stołecznym zespole – 110 spotkań. Piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika w latach 1993-1995 zaliczył nawet epizod w hiszpańskiej Osasunie Pampeluna. Największym sukcesem 53-latka był jednak srebrny medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

POLECAMY TAKŻE

Ryszard Staniek jest więc bardzo zasłużonym dla polskiej piłki zawodnikiem. Dwunastokrotny reprezentant Biało-Czerwonych niestety jest ciężko chory i potrzebuje pomocy. 53-latek doznał bowiem udaru mózgu i potrzebne mu są środki na przystosowanie domu, żeby mogła korzystać z niego osoba niepełnosprawna. Poza tym były piłkarz Legii Warszawa wymaga rehabilitacji oraz leczenia.

“W zeszłym roku Ryszard miał udar mózgu. Jest osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wymaga opieki i wsparcia osób trzecich przy wszystkich czynnościach życiowych. Nie ma czucia w obu nogach powyżej kostek, co powoduje, że często traci równowagę i potrzebuje pomocy przy poruszaniu się. Ma bardzo słabe napięcie mięśniowe. Stracił całkowicie wzrok w lewym oku, a w prawym choroba ciągle postępuje i widzi coraz gorzej” – czytamy w opisie zbiórki.

Ryszarda Stańka możecie wesprzeć wpłacając pieniądze na zorganizowaną zrzutkę – kliknij w ten link, aby zostać przekierowanym do portalu Zrzutka.pl i wspomóc byłego reprezentanta Polski.

Komentarze