Mecze 1/8 finału Euro – niedziela 27 czerwca. Terminarz spotkań (27.06)

Piłkarze reprezentacji Portugali
Piłkarze reprezentacji Portugali Pressfocus

Znamy już pierwszych ćwierćfinalistów Euro 2020. W niedziele czekają nas kolejne dwa pojedynki. Mistrzostwa Europy na przystawkę zaserwują nam starcie Holendrów z Czechami, natomiast daniem głównym będzie rywalizacja Belgi z Portugalią.

  • Po niedzielnych (27 czerwca) spotkaniach będziemy mieli już dwie pary ćwierćfinałowe Euro 2020
  • Pierwsi do boju staną Holendrzy z Czechami, z kolei późnym wieczorem będziemy świadkami hitowego meczu Belgia – Portugalia

Holendrzy awansują do ćwierćfinału?

Reprezentacja Holandii zakończyła zmagania w grupie C na pierwszym miejscu. Oranje zdobyli trzy komplety punktów i zdecydowanie najtrudniejsze starcie stoczyli z Ukrainą (3:2). Co więcej, po meczu z naszymi wschodnimi sąsiadami, zespół De Boera nie stracił żadnej bramki i wyrósł na faworyta rywalizacji z Czechami.

Tymczasem Czesi uciułali awans z niezwykle ciężkiej grupy. Lokomotywa jedzie dalej i to dzięki bardzo dobrej postawie jej liderów. Patrick Schick mocno krytykowany przed turniejem, zamknął usta większości, która straciła wiarę w talent snajpera Aptekarzy. W konsekwencji Czeskie Lwy na start imprezy na Starym Kontynencie pokonały Szkotów (2:0), z kolei później urwali punkty Chorwatom i po zaciętej walce uległy tylko Anglikom (0:1).

Zwycięzca tej pary trafi w ćwierćfinale na Danię.

Spotkanie wystartuje o godzinie 18:00 na Puskas Arenie w Budapeszcie. Rywalizację Holendrów z Czechami skomentuje duet – Maciej Iwański wraz z Marcinem Żewłakowem. Transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi TVP 2, TVP Sport, TVP 4K i TVPSPORT.PL.

Sprawdź zapowiedź Holandia – Czechy

Holandia
Czechy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 27. czerwca 2021 17:57.

Pierwszy hit 1/8 finału już dziś!

Większość piłkarskich fanów czeka z niecierpliwością na pojedynek Belgów z Portugalią. Czerwone Diabły aspirują o najwyższe cele na Euro 2020, jednak drabinka pucharowa dla ekipy Roberto Martineza jest bardzo wymagająca. Belgia zakończyła grupową rywalizacją na pierwszym miejscu z pełną pulą i teraz nadszedł czas potwierdzić dobrą dyspozycję przeciwko obrońcom tytułu.

Portugalscy piłkarze trafili do grupy śmierci, gdzie każdy mecz dostarczał nam wielu emocji. Ekipa Fernando Santosa rozpoczęła przygodę z Mistrzostwami Europy od triumfu nad Węgrami (3:0). Natomiast później nieoczekiwanie dała pokonać się Niemcom (2:4) i urwała cenny punkt Francuzom (2:2).

Zwycięzca tej pary trafi w ćwierćfinale na Włochów.

Obie drużyny zagrają ze sobą na Estadio de La Cartuja w Sewilli. Początek meczu zaplanowany jest na 21:00. Transmisję spotkania “na żywo” przeprowadzi TVP 1, TVP Sport, TVP 4K oraz TVPSPORT.PL. Z kolei rywalizację Belgów z Portugalią skomentuje duet – Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak.

Sprawdź zapowiedź Belgia – Portugalia

Belgia
Portugalia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 27. czerwca 2021 20:59.

Przeczytaj również: Z kim Włochy zagrają w ćwierćfinale Euro 2020?

Komentarze