Śląsk pożegnał obrońcę, spędził cztery lata we Wrocławiu

Śląsk Wrocław oficjalnie poinformował, że kończy współpracę z Patrykiem Janasikiem. Klub podjął decyzję o nieprzedłużeniu wygasającego z końcem czerwca kontraktu z lewym obrońcą.

Patryk Janasik
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Patryk Janasik

Patryk Janasik opuszcza Śląsk Wrocław

Potwierdziły się informacje, że Śląsk Wrocław nie skorzysta z możliwości przedłużenia umowy z Patrykiem Janasikiem. Klub na oficjalnej stronie przekazał wieści o zakończeniu współpracy z obrońcą. 26-latek dołączył do zespołu z Dolnego Śląska w 2020 roku z Odry Opole. Lewy defensor rozegrał łącznie 94 mecze w barwach wrocławskiej drużyny, zdobywając w tym czasie cztery bramki i notując cztery asysty.

POLECAMY TAKŻE

Decyzja o nieprzedłużeniu kontraktu z Janasikiem jest częścią szerszych zmian kadrowych, jakie planuje klub w nadchodzącym sezonie. Wicemistrzowie Polski pożegnali wcześniej Erika Exposito, który nie przyjął oferty po wygaśnięciu umowy. Ponadto w zespole Jacka Magiery dłużej nie będą występować Martin Konczkowski, Daniel Łukasik, Kacper Trelowski oraz Alen Mustafić. Klub pozyskał już m.in. Tomasza Loskę czy Serafina Szotę.

Chciałbym podziękować całej społeczności Śląska Wrocław za te cztery lata, które tutaj spędziłem. Dziękuję trenerom, kolegom z drużyny, kibicom i wszystkim pracownikom klubu. Poznałem we Wrocławiu mnóstwo fantastycznych ludzi i bardzo dużo się tutaj  nauczyłem. Cieszę się, że mogłem być częścią tego zespołu. Jestem dumny, że odchodzę jako wicemistrz Polski – powiedział Janasik, cytowany w klubowych mediach.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze