Ekstraklasa – tabela ligi polskiej

Przedstawiamy aktualną tabelę rozgrywek polskiej PKO Ekstraklasy. Sprawdź jaką pozycję zajmuje Twój ulubiony klub i jak radzą sobie największe zespoły ligi polskiej w sezonie 2022/23.

Tabela Ekstraklasy – 2022/23

Liga polska – tabela

Powyższa tabela przedstawia aktualny stan rywalizacji w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, w których uczestniczy 18 zespołów (sprawdź wszystkie drużyny Ekstraklasy) . Aktualne rywalizacja o mistrzostwo Polski odbywa się podczas 34 kolejek. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli otrzyma prawo do reprezentowania naszego kraju w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatni zespół tabeli Ekstraklasy, oznaczony kolorem czerwonym, po zakończeniu sezonu pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

W ostatnich sezonach na boiskach Ekstraklasy rywalizowało 16 drużyn, które w trakcie sezonu zasadniczego rozgrywały 30 kolejek. Sezon 2022/23 jest drugim sezonem z rzędu, w którym do rywalizacji przystąpi 18 drużyn, a co za tym idzie rozegrane zostaną 34 kolejki. W efekcie łączna liczba spotkań w sezonie wyniesie 306. Sprawdź także dotychczasowy terminarz Ekstraklasy, oraz aktualną klasyfikację strzelców w Ekstraklasie.

PKO Ekstraklasa 2022/23

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/23 udział weźmie 18 drużyn. Obrońcą mistrzostwa Polski jest Lech Poznań. Głównymi rywalami Lecha w walce o obronę trofeum będą z pewnością Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Legia Warszawa.

Do drużyn Ekstraklasy dołączyły ekipy Miedzi Legnica, Widzew Łódź i Korony Kielce.

Awans do Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Mistrz Polski ma prawo do gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca awansują do eliminacji Ligi Konferencji Europy. W sezonie 2022/23 do walki o awans do Ligi Mistrzów stanie Lech Poznań. W rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy powalczą Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk.

Ostatnie artykuły – PKO Ekstraklasa