Ekstraklasa – tabela, wyniki

Przedstawiamy aktualną tabelę rozgrywek polskiej Ekstraklasy. Sprawdź jaką pozycję zajmuje Twój ulubiony klub i jak radzą sobie największe zespoły ligi polskiej.

Liga Mistrzów Spadek do 1. ligi

Liga polska – tabela

Powyższa tabela przedstawia aktualny stan rywalizacji w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, w których uczestniczy 16 zespołów (sprawdź wszystkie drużyny ekstraklasy) . Aktualne rywalizacja o mistrzostwo Polski odbywa się podczas 30 kolejek. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli otrzyma prawo do reprezentowania naszego kraju w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatni zespół tabeli Ekstraklasy, oznaczony kolorem czerwonym, po zakończeniu sezonu pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Liga polska – wyniki

W ostatnich sezonach na boiskach Ekstraklasy rywalizowało 16 drużyn, które w trakcie sezonu zasadniczego rozgrywały 30 kolejek. Od sezonu 2021/22 Ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów, a co za tym idzie do 34 zwiększy się również liczba kolejek. Aktualnie w trakcie sezonu rozgrywanych jest 240 spotkań, ale liczba ta wzrośnie do 306. Sprawdź także dotychczasowe wyniki i terminarz Ekstraklasy, oraz aktualną klasyfikację strzelców w Ekstraklasie.

Ostatnie artykuły – PKO Ekstraklasa