Przedstawiamy aktualną tabelę rozgrywek polskiej PKO Ekstraklasy. Sprawdź jaką pozycję zajmuje Twój ulubiony klub i jak radzą sobie największe zespoły ligi polskiej w sezonie 2023/24.

Tabela Ekstraklasy – 2023/24

Liga polska – tabela

Powyższa tabela przedstawia aktualny stan rywalizacji w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, w których uczestniczy 18 zespołów (sprawdź wszystkie drużyny Ekstraklasy) . Aktualne rywalizacja o mistrzostwo Polski odbywa się podczas 34 kolejek. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli otrzyma prawo do reprezentowania naszego kraju w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatnie trzy zespoły tabeli Ekstraklasy, oznaczone kolorem czerwonym, po zakończeniu sezonu pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Sezon 2023/24 jest trzecim sezonem z rzędu, w którym do rywalizacji przystąpi 18 drużyn, a co za tym idzie rozegrane zostaną 34 kolejki. W efekcie łączna liczba spotkań w sezonie wyniesie 306. Sprawdź także terminarz Ekstraklasy, oraz aktualną klasyfikację strzelców w Ekstraklasie.

Kto wygra PKO Ekstraklasę w sezonie 2023/24?

PKO Ekstraklasa 2023/24

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/24 udział weźmie 18 drużyn. Obrońcą mistrzostwa Polski jest Raków Częstochowa. Głównymi rywalami Medalików w walce o obronę trofeum będą z pewnością: Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Legia Warszawa.

Do Ekstraklasy awansowały: ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i Puszcza Niepołomice. Dla tego ostatniego klubu będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Awans do Ligi Mistrzów i Ligi Konferencji

Mistrz Polski ma prawo do gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca awansują do eliminacji Ligi Konferencji Europy. W sezonie 2023/24 do walki o awans do Ligi Mistrzów stanie Raków Częstochowa. W rywalizacji o fazę grupową Ligi Konferencji powalczą Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin.

Ostatnie artykuły – PKO Ekstraklasa