Ekstraklasa – tabela, wyniki

Przedstawiamy aktualną tabelę rozgrywek polskiej PKO Ekstraklasy. Sprawdź jaką pozycję zajmuje Twój ulubiony klub i jak radzą sobie największe zespoły ligi polskiej w sezonie 2021/22.

Tabela Ekstraklasy – 2021/22

Liga Mistrzów Spadek do 1. ligi

Liga polska – tabela

Powyższa tabela przedstawia aktualny stan rywalizacji w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, w których uczestniczy 16 zespołów (sprawdź wszystkie drużyny Ekstraklasy) . Aktualne rywalizacja o mistrzostwo Polski odbywa się podczas 34 kolejek. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli otrzyma prawo do reprezentowania naszego kraju w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ostatni zespół tabeli Ekstraklasy, oznaczony kolorem czerwonym, po zakończeniu sezonu pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową.

Liga polska – wyniki

W ostatnich sezonach na boiskach Ekstraklasy rywalizowało 16 drużyn, które w trakcie sezonu zasadniczego rozgrywały 30 kolejek. Od sezonu 2021/22 Ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów, a co za tym idzie do 34 zwiększy się również liczba kolejek. Aktualnie w trakcie sezonu rozgrywanych jest 240 spotkań, ale liczba ta wzrośnie do 306. Sprawdź także dotychczasowe wyniki i terminarz Ekstraklasy, oraz aktualną klasyfikację strzelców w Ekstraklasie.

PKO Ekstraklasa 2021/22

W rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/22 udział weźmie 18 drużyn. Obrońcą mistrzostwa Polski jest Legia Warszawa. Głównymi rywalami Legii w walce o obronę trofeum będzie z pewnością Lech Poznań, Raków Częstochowa i Jagiellonia Białystok.

Do drużyn Ekstraklasy dołączyły ekipy Radomiaka Radom oraz Termaliki Bruk-Bet Nieciecza oraz Górnika Łęczna.

Awans do Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Mistrz Polski ma prawo do gry w rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca awansują do eliminacji Ligi Europy. W sezonie 2021/22 do walki o awans do Ligi Mistrzów stanie Legia Warszawa. W rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy powalczą Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin.

Ostatnie artykuły – PKO Ekstraklasa