Poniżej przedstawiamy aktualny ranking strzelców Ekstraklasy. Najwięcej goli w zeszłym sezonie zdobył Marc Gual. Czy ktoś z piłkarzy pobije jego wynik?

Najlepsi strzelcy Ekstraklasa

Wyżej przedstawiona klasyfikacja przedstawia dziesięciu najlepszych strzelców obecnego sezony PKO Ekstraklasy. Zawodnik, który będzie mógł pochwalić się najlepszym dorobkiem po ostatniej 34. kolejce ligi polskiej zdobędzie koronę króla strzelców. Spośród wszystkich drużyn Ekstraklasy, co sezon wybierany jest jeden zawodnik z największą liczbą bramek na koncie.

Zobacz także terminarz Ekstraklasy, by być na bieżąco ze wszystkimi nadchodzącymi spotkaniami. Dowiedz się także jak wygląd obecna tabela Ekstraklasy, by poznać szczegółowe pozycje wszystkich klubów w ligowych rozgrywkach.

Najlepsi strzelcy w historii Ekstraklasy

Najlepszym strzelcem ligi polskiej w historii jest Ernest Pohl, który w barwach Górnika Zabrze i Legii Warszawa zdobył łącznie 186 bramek. Za jego plecami z czterema trafieniami mniej plasuje się legenda Legii Lucjan Brychczy. Rekordzistami pod względem ilości zwycięstw w klasyfikacji strzelców w danych sezonie są Kazimierz Kmieck, Tomasz Frankowski i Włodzimierz Lubański, którzy czterokrotnie zdobywali koronę króla strzelców.

Klasyfikacja najlepszych strzelców Ekstraklasy w historii

Poz.ZawodnikKlubBramki
1Ernest PohlGórnik Zabrze / Legia186
2Lucjan BrychczyLegia Warszawa182
3Gerard CieślikRuch Chorzów167
3Tomasz FrankowskiJagiellonia / Wisła167
5Teodor PeterekRuch Chorzów155
5Włodzimierz LubańskiGórnik Zabrze155
7Kazimierz KmiecikWisła Kraków153
8Paweł BrożekWisła / GKS149
9Jan LiberdaPolonia Bytom139
10Frederyk ScherfkeWarta Poznań134
Ekstraklasa - strzelcy
Tomas Pekhart Foto Tomasz Kudala / PressFocus

Ostatnie artykuły – PKO Ekstraklasa

Strzelcy Ekstraklasa – sezon 2020/21

Poniżej przedstwiamy ranking strzelców PKO Ekstraklasy za sezon 2020/21. Królem strzelców ligi polskiej został snajper Legii Warszawa Tomas Pekhart. Wyprzedził najlepszego strzelca Piasta Gliwice – Jakuba Świerczoka. Trzecie miejsce w klasyfikacji snajperów ligi zajął Mikael Ishak z Lecha Poznań.

Klasyfikacja strzelców – PKO Ekstraklasa 2020/21

Poz.ZawodnikKlubBramki
1 Tomas Pekhart Legia Warszawa22
2 Jakub Świerczok Piast Gliwice15
3 Mikael Ishak Lech Poznań12
3 Flavio Paixao Lechia Gdańsk12
3 Jesus Jimenez Górnik Zabrze12
6 Jakov Puljic Jagiellonia Białystok11
6 Kamil Biliński Podbeskidzie Bielsko-Biała11
6 Jesus Imaz Jagiellonia Białystok11
9 Erik Exposito Śląsk Wrocław9
9 Ivi Lopez Raków Częstochowa9

Legia Warszawa – strzelcy

Najlepszym strzelcem Mistrza Polski w sezonie 2020/21 był Tomas Pekhart. Czech zaliczył w sezonie 22 trafienia. Filip Mladenovic zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzleców Ekstraklasy w drużynie Legii. Zdobył on 7 bramek. Rafael Lopez dołożył czetry trafienia a Bartosz Kapustka, Luquinhas i Paweł Wszołek trafiali do bramki rywali trzykrotnie.