Ekstraklasa – strzelcy

Najlepsi strzelcy Ekstraklasa

Wyżej przedstawiona klasyfikacja przedstawia dziesięciu najlepszych strzelców obecnego sezony PKO Ekstraklasy. Zawodnik, który będzie mógł pochwalić się najlepszym dorobkiem po ostatniej 30. kolejce ligi polskiej zdobędzie koronę króla strzelców. Spośród wszystkich drużyn Ekstraklasy, co sezon wybierany jest jeden zawodnik z największą liczbą bramek na koncie.

Zobacz także terminarz Ekstraklasy, by być na bieżąco ze wszystkimi nadchodzącymi spotkaniami. Dowiedz się także jak wygląd obecna tabela Ekstraklasy, by poznać szczegółowe pozycje wszystkich klubów w ligowych rozgrywkach.

Najlepsi strzelcy ligi polskiej

Najlepszym strzelcem ligi polskiej w historii jest Ernest Pohl, który w barwach Górnika Zabrze i Legii Warszawa zdobył łącznie 186 bramek. Za jego plecami z czterema trafieniami mniej plasuje się legenda Legii Lucjan Brychczy. Rekordzistami pod względem ilości zwycięstw w klasyfikacji strzelców w danych sezonie są Kazimierz Kmieck, Tomasz Frankowski i Włodzimierz Lubański, którzy czterokrotnie zdobywali koronę króla strzelców.

Ostatnie artykuły – PKO Ekstraklasa