Arkadiusz Milik w związku z kontuzją kolana nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2024. Jakub Kwiatkowski poinformował, że napastnik zasili szeregi TVP Sport jako ekspert.

Arkadiusz Milik
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik ekspertem TVP Sport w meczu Polska – Austria

Arkadiusz Milik może mówić o sporym pechu, bowiem po raz kolejny kontuzja w brutalny sposób zniszczyła marzenia piłkarza Juventusu. Napastnik reprezentacji Polski podczas towarzyskiego spotkania z Ukrainą już w pierwszych minutach musiał opuścić boisko. Badania wykazały, że Polak ponownie odniósł kontuzję kolana i będzie potrzebował operacji. Zabieg artroskopii łąkotki lewego kolana miał miejsce 11 czerwca pod czujnym okiem profesora Roberto Rossiego, o czym poinformowała Stara Dama.

Choć ze względu na uraz Arek Milik nie mógł wziąć udziału w turnieju, to i tak nie zabraknie go przy meczach reprezentacji Polski. Jak poinformował dyrektor TVP Sport, Jakub Kwiatkowski, kibice naszej kadry będą mieli okazję oglądać 30-latka w roli eksperta podczas meczu Polska – Austria.

Przy okazji meczu z Austrią w Berlinie do eksperckiej ekipy TVP Sport dołączy Arkadiusz Milik – napisał Jakub Kwiatkowski na portalu X.

Milik w ubiegłym sezonie w barwach Juventusu wystąpił w 36 meczach, w których strzelił 8 bramek i zanotował jedną asystę.

Buksa dobrze zastąpił Milika

Podczas nieobecności Roberta Lewandowskiego to Arkadiusz Milik z pewnością byłby pierwszym wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Ze względu na nieobecność napastnika Juventusu miejsce w wyjściowej jedenastce przypadło Adamowi Buksie. 27-latek ze swojej roli wywiązał się bardzo dobrze. Zawodnik tureckiego Antalyasporu trafił do siatki Holendrów w 16. minucie meczu. Ostatecznie gol Buksy na niewiele się zdał, bowiem Polska przegrała (1:2) z kadrą Oranje. W następnym meczu podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Austrią.