Union wypełnił lukę po Bonuccim. Ponad 300 meczów w Bundeslidze

Leonardo Bonucci opuścił Berlin na rzecz Stambułu, dlatego Union musiał poszukać nowego środkowego obrońcy. Szeregi stołecznej ekipy zasilił Kevin Vogt, który został pozyskany z Hoffenheim. Klub z Bundesligi oficjalnie potwierdził transfer.

Kevin Vogt
Obserwuj nas w
IMAGO / Jan Huebner Na zdjęciu: Kevin Vogt
  • Union w tym okienku został zmuszony do wzmocnienia szyków defensywnych
  • Kadrę berlińczyków zasilił Kevin Vogt, który w tym sezonie występował w Hoffenheim
  • 32-latek w swoim dorobku ma ponad 300 bundesligowych spotkań

Bundesliga. Union sięga po niezwykle doświadczonego defensora

Union Berlin w tym sezonie Bundesligi prezentuje się wprost fatalnie. Ekipa, która w poprzednich rozgrywkach uplasowała się na 4. lokacie i wywalczyła awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, po 15 rozegranych meczach ma tylko 13 punktów i zajmuje 15. miejsce, tuż nad strefą spadkową.

Defensywa berlińczyków nie jest wystarczająco, a może nawet w ogóle szczelna. Na dodatek klub opuścił Leonardo Bonucci, który wprawdzie nie był pierwszoplanową postacią, ale zwiększał rywalizację na pozycji środkowego obrońcy. Dlatego Die Eisernen zostali zmuszeni do wzmocnienia kadry.

Nowym zawodnikiem zespołu ze stadionu “Przy Starej Leśniczówce” został Kevin Vogt, którego pozyskano z TSG Hoffenheim. 32-latek to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy, którzy obecnie występują na niemieckich boiskach. W swoim CV ma aż 319 meczów w Bundeslidze, które zgromadził w barwach Bochum, Augsburga, Kolonii, Werderu i Hoffenheim.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze