Żywiołowy mecz w Katowicach, GieKSa urwała punkty pretendentowi do awansu [WIDEO]

GKS Katowice zremisował w pierwszym sobotnim spotkaniu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi z Puszczą Niepołomice (2:2). Tym samym zmalały nieco szanse niepołomiczan na bezpośredni awans do elity.

Rafał Górak
  • GKS Katowice zremisował w dwunastym meczu w sezonie
  • Trójkolorowi podzielili się punktami z Puszczą Niepołomice
  • Obie ekipy w ligowej stawce dzieli różnica 13 oczek

GKS Katowice – Puszcza: remis przy Bukowej

GKS Katowice podchodził do sobotniej batalii ligowej, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch potyczkach bez wygranej. Z kolei Puszcza Niepołomice miała nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Odry Opole (1:0).

W pierwszej połowie padły dwa gole. Wynik spotkania otworzył Piotr Mroziński, który wyprowadził Puszcze na prowadzenie w 18. minucie. Tymczasem w 41. minucie do wyrównania doprowadził Antoni Kozubal. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 1:1.

W drugiej odsłonie pierwsi bramkę zdobyli natomiast katowiczanie. Piłkę do siatki skierował Sebastian Bergier. Tym samym GieKSa była blisko dziesiątej wiktorii w tej kampanii.

Ostatnie słowo w spotkaniu należało jednak ostatecznie do gości. Rezultat rywalizacji na 2:2 ustalił Rok Kidrić. W związku z tym batalia przy Bukowej zakończyła się podziałem punktów.