Liverpool pokonuje Leicester

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  23.09.2017 21:06

Liverpool pokonał po świetnym spotkaniu na wyjeździe Leicester 3:2. Gole dla The Reds strzelli Salah, Coutinho i Henderson, podczas gdy Lisom udało się odpowiedzieć za sprawą Okazakiego i Vardy'ego.

Po 23 minutach było pewne, że Leicester dało się zaskoczyć Liverpoolowi, który prowadził już 2:0. W 15 minucie wynik otworzył Mohamed Salah, a później swoje dołożył Phillipe Coutinho.

Przed przerwą nadzieję w serca kibiców Lisów wlał jednak Okazaki, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał Mignoleta.

Po zmianie stron jednak Liverpoolowi udało się odskoczyć na dwie bramki, gdy Jordan Henderson zaskoczył Schmeichela. Miało to miejsce w 68 minucie, a kilkadziesiąt sekund później Lisy zdołały odpowiedzieć za sprawą Vardy'ego.

Gol na 2:3 był jednak wszystkim, na co było stać gospodarzy i ostatecznie Liverpool wywiózł z King Power Stadium komplet punktów, w czym spora zasługa Mignoleta, który w 73 minucie obronił rzut karny.

Leicester City - Liverpool FC 2:3 (1:2)