REKLAMA
REKLAMA

Lenczyk: Jak jest wojna, otwiera się więzienia

dodał: pmamczak  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  29.08.2012 13:32
W czwartek o 20:45 w Hanowerze spotkanie rewanżowe IV rundy eliminacji do Ligi Europy rozegrają piłkarze Śląska Wrocław. Poniżej prezentujemy zapis przedmeczowej konferencji z udziałem szkoleniowca mistrzów Polski - Oresta Lenczyka.

- Po wyniku pierwszego meczu we Wrocławiu, jedziemy do Niemiec bronić honoru. Uważam, że czekające nas w czwartek 90 minut to szansa dla zawodników, by zaprezentowali się z jak najlepszej strony. W tej chwili dywagacje, kto jest faworytem już nie mają sensu, bo wiemy to od niemal tygodnia - powiedział Lenczyk.

- Mamy do dyspozycji piłkarzy zawieszonych, czyli skład nie chcę powiedzieć najlepszy, ale składający się z zawodników, którzy w pierwszym meczu z Hannoverem zagrali dobrze lub bardzo dobrze. W poniedziałek pozwoliłem sobie dać piłkarzom wolne, by złapali trochę oddechu i odpoczęli od piłki, no i pewnie od swojego trenera. Jestem po wstępnej rozmowie z naszym lekarzem, który musi jeszcze zobaczyć tych zawodników, mających od pewnego czasu problemy ze zdrowiem. Po dzisiejszym treningu zdecydujemy, jaka osiemnastka pojedzie do Niemiec - dodał.

- Jak była wojna, to, o ile dobrze pamiętam z historii, władze kraju otwierały więzienia. Proszę to komentować na swój sposób, ja powiem tylko tyle.

- Zdaję sobie sprawę, że utrata pięciu bramek w europejskich pucharach to rzadkość, ale nie można odbierać zawodnikom szansy na to, że przez te drugie 90 minut nie zagrają tak, aby się wyniku rewanżu nie wstydzić - stwierdził "Oro Profesoro".

- Co do wiary - to każdy w coś wierzy. Wychodząc na boisko, wynik jest nierozstrzygnięty. Umiejętności, walka i mądrość na boisku będą decydowały, czy ta wiara będzie się utrzymywała dłużej, a nawet da szansę zagrać tak, że będziemy bardzo zadowoleni, nie zapominając oczywiście o tym, że Hannover 96 ma swoje atuty, publiczność i stadion, a także, co wielu podkreśla, jest faworytem tego spotkania - zakończył trener Śląska Wrocław.

z Wrocławia - Przemysław Mamczak


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

borderman | 29.08.2012 18:13

Uwielbiam jego wypowiedzi.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy