Wisła Kraków zatrzyma Rodado? Królewski: Złożyliśmy mu dobrą ofertę

Angel Rodado to król strzelców I Ligi i największa gwiazda Wisły Kraków. Jego przyszłość wciąż pozostaje niewyjaśniona. Jarosław Królewski w wywiadzie dla "WP Sportowe Fakty" zdradził, że Biała Gwiazda złożyła mu ofertę nowej umowy.

Angel Rodado
Obserwuj nas w
fot. ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Angel Rodado

Rodado otrzymał ofertę od Wisły

Angel Rodado ma za sobą fantastyczny sezon, zakończony zdobyciem korony króla strzelców pierwszej ligi. Hiszpan zgromadził łącznie 25 bramek, licząc zarówno rozgrywki ligowe, jak i Puchar Polski. Wisła Kraków nie wywalczyła awansu do Ekstraklasy, więc nie może być pewna zatrzymania swojego najlepszego piłkarza. Wśród zainteresowanych jego usługami wymienia się między innymi Lecha Poznań, choć przymierzają się do niego również zagraniczne kluby.

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Biała Gwiazda pozostaje spokojna i cierpliwie wyczekuje pojawiających się ofert. Rodado również nie zamierza naciskać na transfer, nie wykluczając swojej najbliższej przyszłości w Krakowie. W czwartek Wisła rozpocznie sezon meczem w ramach I rundy eliminacji Ligi Europy. 27-letni Hiszpan jest przewidywany do pierwszej jedenastki ekipy Kazimierza Moskala.

Kontrakt Rodado obowiązuje do połowy 2025 roku, więc jest ryzyko utraty gwiazdora za darmo. Jarosław Królewski zdradził, że Wisła zaoferowała snajperowi nową umowę.

– Dla mnie Angel jest wzorem profesjonalisty. Z szacunku dla niego wysłuchamy każdej oferty, w szczególności takich, które będą oznaczały dla niego awans sportowy.

– Mamy o niego zapytania, ale podchodzimy do tej sprawy spokojnie. Złożyliśmy moim zdaniem dobrą ofertę kontraktu dla Angela, aczkolwiek ja w życiu cenię sobie wolność, chciałbym, aby w klubie został szczęśliwy Angel Rodado, a nie człowiek, który jest tego zaprzeczeniem – wyjaśnił Królewski w rozmowie z Piotrem Koźmińskim dla “WP Sportowe Fakty”.

Komentarze