Jarosław Królewski

Jarosław Królewski to małopolski biznesmen, który w 2019 roku rozpoczął akcję ratowania Wisły Kraków. Prezes oraz współwłaściciel krakowskiego klubu.

fot. PressFocus

Jarosław Królewski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJarosław Królewski
Data urodzenia26 września 1986 roku
Miejsce urodzenia Hańczowa
NarodowośćPolska
Miejsce pracyWisła Kraków
Stanowiskowspółwłaściciel i prezes

Jarosław Królewski – na ratunek Wiśle Kraków

Jarosław Królewski to małopolski biznesmen, prezes firmy Synerise.

Gdy na przełomie 2018 i 2019 roku Wisła Kraków chyliła się ku upadkowi i szukała pomocy u niejakiego Vanny Ly, Jarosław Królewski zgłosił się do pomocy Białej Gwieździe. Zainicjował akcję #50kforwk (50 tysięcy dla Wisły Kraków), mającą na celu uzbieranie kwoty, pozwalającej na opłacenie najpilniejszych długów klubu. Owa akcja rozpoczęła się w styczniu 2019 roku, gdy prezesem Wisły został przyjaciel Królewskiego, Rafał Wisłocki.

Wraz z Jakubem Błaszczykowskim oraz Tomaszem Jażdżyńskim, Królewski udzielił Białej Gwieździe pożyczki w wysokości aż czterech milionów złotych, co pozwoliło drużynie uzyskać licencję na grę w Ekstraklasie podczas ówczesnej rundy wiosennej.

Biznesmen chętnie włączał się w akcje promujące klub, sam też korzystał ze swoich kontaktów w tym celu. 15 lutego 2019 roku osobiście sprzedawał karnety w Strefie Kibica. W marcu, z kolei, zatwierdzono zmiany w statucie i składzie Rady Nadzorczej Wisły Kraków. To wtedy Królewski został wiceprzewodniczącym owej rady.

Pod koniec 2022 roku biznesmen złożył jednak rezygnację z funkcji członka i wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wisły Kraków. Zapowiedział też oddanie swojego pakietu akcji. Mimo tego, w listopadzie owa rada wybrała Królewskiego na prezesa klubu. Zastąpił w tej roli Władysława Nowaka. Jakby tego było mało, w grudniu Królewski stał się posiadaczem 53,68% akcji, stając się większościowym akcjonariuszem klubu.

Jarosław Królewski – aktualności