Wisła Kraków z kłopotami kadrowymi podejdzie do meczu o wszystko

Wisła Kraków w najbliższy weekend zagra w meczu o wszystko przeciwko Bruk-Betowi Termalice w ramach 34. kolejki Fortuna 1 Ligi. Klub w oficjalnym komunikacie przekazał złe wieści.

Igor Łasicki
Obserwuj nas w
fot. Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Igor Łasicki

Wisła Kraków traci obrońców

Wisła Kraków w trakcie minionego weekendu przegrała wysoko z GKS-em Katowice (2:5) w ramach 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. W każdym razie Białą Gwiazda wciąż ma matematyczna szanse na to, aby znaleźć się w strefie barażowej. Niemniej krakowski zespół musi wygrać i liczyć na korzystne wyniki w spotkaniach, w których wezmę udział zespoły z czołówki tabeli. Klub natomiast w oficjalnym komunikacie dał do zrozumienia, że w niedzielnym starciu trener Albert Rude nie będzie mógł skorzystać z usług dwóch obrońców. Tym samym wiślacy mają bardzo trudną sytuację kadrową przed potyczką z drużyną Marcina Brosza.

POLECAMY TAKŻE

“Po meczu 33. kolejki badaniom poddano dwóch zawodników Wisły Kraków, którzy nabawili się urazów. Przedstawiamy plan leczenia Igora Łasickiego i Dawida Szota. Igor Łasicki doznał uszkodzenia łąkotki i w czwartek 23 maja przejdzie operację. Z kolei Dawid Szot, u którego wystąpił problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa potwierdzony w badaniu rezonansem, aktualnie przechodzi rehabilitację” – czytamy w komunikacie opublikowany na stronie WislaKrakow.com.

Krakowska drużyna po rozegraniu 33 meczów ligowych ma na swoim koncie 50 oczek. To efekt trzynastu zwycięstw i jedenastu remisów. W roli gospodarza w tej kampanii Biała Gwiazda w 16 spotkaniach zaliczyła osiem zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki.

Czytaj więcej: Wisła Kraków zmieciona z planszy przez GKS, popisowy występ kandydata do gry w Ekstraklasie [WIDEO]

Komentarze