Spadł z Ekstraklasy, ale może w niej zostać. Obrońca Warty na celowniku dwóch klubów

Jak donosi "FootballScout" na platformie X (dawniej Twitter), ŁKS Łódź oraz Puszcza Niepołomice interesują się pozyskaniem Dawida Szymonowicza, który ostatnio grał w Warcie Poznań.

Dawid Szymonowicz
Obserwuj nas w
Zuma Press/Alamy Na zdjęciu: Dawid Szymonowicz

Albo Puszcza, albo ŁKS

Warta Poznań w minionym sezonie PKO Ekstraklasy zajęła 16. miejsce. Oznacza to, że Zieloni z dorobkiem raptem 37 punktów po kilku sezonach spędzonych w elicie żegnają się z nią i wracają do Fortuna 1. ligi. Z klubem pożegnało się, bądź też pożegna się w najbliższym czasie sporo piłkarzy. Wśród nich jest m.in. Dawid Szymonowicz, który przez ostatnie lata sezony stanowił o sile defensywy ekipy Dawida Szulczka. Teraz jednak środkowy obrońca będzie szukał nowego pracodawcy po tym, jak rozwiązał umowę z klubem.

POLECAMY TAKŻE

28-letni stoper w kampanii 2023/24 rozegrał w sumie 32 spotkania, w których zdobył jednego gola. Jednak na na defensora zespołu, który spadł z ligi spisywał się on dość dobrze i zbierał dobre recenzje wśród ekspertów i komentatorów. Nie może więc dziwić fakt, że graczem zainteresowało się kilka innych ekip.

Jak donosi “FootballScout” na platformie X (dawniej Twitter), usługami defensora poważnie zainteresowana jest Puszcza Niepołomice oraz ŁKS Łódź. Spadkowicz z Ekstraklasy kompletuje nowy zespół i tam Szymonowicz z pewnością byłby podstawowym graczem. Zaś jeśli chodzi o niepołomiczan, to w ekipie Tomasza Tułacza raczej pełniłby rolę rezerwowego.

Czytaj więcej: Polonia Warszawa ma nowego napastnika. Transfer prosto z beniaminka Ekstraklasy

Komentarze