Karol Czubak bez kalkulacji, napastnik Arki odzyskał skuteczność [WIDEO]

Arka Gdynia to jedna z tych ekip, która celuje w tym sezonie w awans do Fortuna 1 Ligi. Jednocześnie w klubie liczy się na skuteczność Karola Czubaka. Zawodnik w niedzielnym starciu przeciwko Stali Rzeszów zdobył dwie kolejne bramki.

Karol Czubak
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Karol Czubak
  • Arka Gdynia w niedzielę rozegrała swój kolejny mecz w tym sezonie Fortuna 1 Ligi
  • Dwie bramki zdobył w tym starciu Karol Czubak
  • 24-latek w tym roku strzelił też gola w starciu z Polonią Warszawa

Karol Czubak nie odpuszcza w walce o koronę króla strzelców 1 Ligi

Arka Gdynia przystępowała do niedzielnej potyczki w ramach 21. kolejki Fortuna 1 Ligi z zamiarem wygrania 13. meczu w sezonu. Pomóc w zrealizowaniu tego celu miał Karol Czubak. W ostatnich miesiącach nie brakowało spekulacji dotyczących najskuteczniejszego zawodnika ekipy z Gdyni. Finalnie zawodnik nie zdecydował się na zmianę barw klubowych. Chociaż słychać było doniesienia o zainteresowaniu między innymi Górnika Zabrze.

Czubak nie zmienił pracodawcy ku uciesze fanów Arki. Kolejne trafienie w tym sezonie piłkarz zaliczył natomiast w starciu przeciwko Stali Rzeszów. 24-latek zdobył bramkę w końcówce pierwszej odsłony, popisując się celnym uderzeniem głową. Czubak jednocześnie strzelił swojego dziesiątego gola w tej kampanii. Ponadto ma na swoim koncie trzy asysty.

Po zmianie strony napastnik Arki wpisał się jeszcze raz na listę strzelców. Finalnie zawody w Gdyni zakończyły się z kolei wygraną gdynian różnicą czterech goli (5:1). Ekipa z Rzeszowa kończyła zawody w dziesięciu po czerwonej kartce dla Milana Simcaka.

Urodzony w Słupsku napastnik dołączył do Arki latem 2021 roku z Widzewa Łódź na zasadzie wolnego transferu. Aktualny kontrakt Czubaka z klubem z Gdyni obowiązuje do 2025 roku. Zawodnik jest wyceniany na 600 tysięcy euro.

Komentarze