Fortuna 1. liga zmieni tytularnego sponsora? Borek ujawnił

Według informacji przekazanych przez Mateusza Borka na antenie "Kanału Sportowego" rozgrywki Fortuna 1. ligi zyskają nową nazwę. Od najbliższego sezonu sponsorem tytularnym ma być firma Betclic.

Fortuna 1. liga
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Fortuna 1. liga

Betclic 1. liga?

Rozgrywki Fortuna 1. ligi z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjne dla kibiców piłki nożnej w naszym kraju. Wystarczy tylko powiedzieć, że w tym, zakończonym już sezonie, na zapleczu PKO Ekstraklasy znalazły się tak wielkie i uznane marki, jak Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia czy Polonia Warszawa. Z kolei w następnym będzie chociażby Ruch Chorzów. To wszystko powoduje, że koniunktura wokół ligi sama się napędza.

Dodatkowo bardzo ważnym aspektem jest fakt, że od nowego sezonu liga będzie pokazywana przez nowego nadawcę. Prawa do transmisji na najbliższe sezonu pozyskała TVP. Publiczna telewizja ma podnieść poziom i jakość transmisji, ale tu pojawia się pytanie, czy wciąż Fortuna 1. ligi, czy być może nieco inaczej nazywających się rozgrywek?

Według informacji przekazanych przez Mateusza Borka w programie “Tylko Sport” na antenie “Kanału Sportowego” wynika, że od sezonu 2024/25 1. liga zmieni tytularnego sponsora. Ma nim pozostać nadal firma bukmacherska, ale tym razem ma być to Betclic. Tak więc być może wkrótce nadejdzie era Betclic 1. ligi. Przed Fortuną zaplecze Ekstraklasy nosiło nazwę Nice 1. ligi.

Czytaj więcej: Kolejni gracze na wylocie z Rakowa! Rewolucja trwa w najlepsze

Komentarze