Arka Gdynia – GKS Katowice: Czubak z dubletem, ale to nie wystarczyło do wygranej [WIDEO]

Arka Gdynia w ostatnim sobotnim meczu w Fortuna 1 Lidze zremisowała z GKS-em Katowice (2:2). Dwa gole dla Arkowców strzelił Karol Czubak, walczący o koronę króla strzelców rozgrywek z Luisem Fernandezem.

Karol Czubak
  • Arka Gdynia zaliczyła piątym remis w sezonie w roli gospodarza
  • Piąty podział punktów na wyjeździe w tej kampanii zanotowała GieKSa
  • Karol Czubak stara się dotrzymać kroku liderowi klasyfikacji strzelców

Arka na remis z GieKSą

Arka Gdynia to jedna z ekip, licząca się w grze o awans do elity. GKS Katowice natomiast ma plan, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. W związku z tym emocji nie mogło zabraknąć w piątkowej potyczce.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać, bo już w 12. minucie bramkę zdobył Karol Czubak. Napastnik gospodarzy otworzył wynik rywalizacji. Radość w szeregach Arki nie trwała jednak długo, bo już w cztery minuty później do wyrównania doprowadził Jakub Arak.

Jeszcze przed przerwą gdynianie drugi raz objęli prowadzenie. Ponownie skutecznością błysnął Czubak. W każdym razie katowiczanie podnieśli się z kolan. W końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Arkadiusz Jędrych. Jednocześnie starcie na stadionie Arki zakończyło się podziałem punktów.

W następnej kolejne zespół Hermesa na wyjeździe zagra z GKS-em Tychy. Z kolei katowiczanie w roli gospodarza zmierzą się z Odrą Opole.