Chciały go kluby z Ekstraklasy. Teraz trafi do Arki Gdynia

Hide Vitalucci zostanie wykupiony przez Arkę Gdynia z Chojniczanki Chojnice, o czym informuje "Interia". Gwiazda 2. ligi w minionym sezonie w 12 rozegranych meczach zdobyła pięć goli i zanotował cztery asysty.

Piłkarze Arki Gdynia
Obserwuj nas w
Sipa US/Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Arki Gdynia

Gwiazda 2. ligi trafi do Arki Gdynia

Arka Gdynia jest dość aktywna w czasie letniego okienka transferowego. Gdynianie dokonują jakościowych wzmocnień, jak chociażby Szymon Sobczak i Joao Oliveira po to, aby nowy sezon Betclic 1. ligi był inny niż ten miniony. Przypomnijmy, przez większość sezonu gdynianie byli liderem zaplecza PKO Ekstraklasy, ale w końcówce sezonu złapali zadyszkę i spadli na miejsca barażowe. W finale kwalifikacji o ostatnie wolne miejsce w elicie przegrali na własnym stadionie z Motorem Lublin.

POLECAMY TAKŻE

Teraz jednak Arka chce zrobić wszystko, aby taki scenariusz jak przed kilkoma tygodniami się nie powtórzył. Pomóc w tym ma m.in. bardzo ciekawy transfer ofensywnego pomocnika z Betclic 2. ligi. Chodzi mianowicie o Hide Vitalucci’ego, który w minionych rozgrywkach na boiskach w barwach Chojniczanki Chojnice rozegrał 12 spotkań, w których zdobył pięć goli i zanotował cztery asysty. Według Macieja Słomińskiego z “Interia Sport”, 22-latek dołączy do Arki, bowiem ta wpłaciła już kwotę odstępnego zapisaną w umowę gracza.

Piłkarz z Japonii, ale mający także włoski paszport w przeszłości grywał m.in. w Serie C. Ma tam nazbierane ponad 45 spotkań, w których cztery razy trafił do siatki rywali.

Czytaj więcej: Spowiedź Dawida Szwargi po fatalnym sezonie. “To było niedopuszczalne”

Komentarze