Rico Lewis celem transferowym Newcastle United
Rico Lewis uchodzi za ważną postać w szeregach Manchesteru City, mimo iż najczęściej pełni funkcję rezerwowego. 21-letni Anglik jest bowiem w stanie występować na kilku pozycjach – jako prawy obrońca, lewy defensor czy defensywny pomocnik – co bardzo ceni Pep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec wie, że może skorzystać z młodego piłkarza w różnych kryzysowych sytuacjach i elastycznie dopasować go do potrzeb zespołu Obywateli.
Taka rola nie do końca odpowiada jednak samemu Lewisowi, który poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością. Jak podaje w środowy wieczór brytyjski portal „TEAMtalk”, pięciokrotny reprezentant Anglii chciałby regularnie występować w wyjściowej jedenastce i w związku z tym może poprosić o zgodę na odejście.
Według tych informacji jednym z klubów zainteresowanych jego sprowadzeniem jest Newcastle United, które planuje spore wzmocnienia składu przed nadchodzącym letnim okienkiem transferowym. Niewykluczone więc, że włodarze z St James’ Park już niedługo podejmą negocjacje z działaczami z Etihad Stadium.
Rico Lewis, którego obserwują również Sunderland, Fulham oraz Brighton & Hove Albion, jest wychowankiem Manchesteru City i spędził tam całą dotychczasową karierę. Do pierwszego zespołu awansował w lipcu 2022 roku – od tego czasu rozegrał 115 spotkań, zdobył 7 bramek oraz zanotował 12 asyst. Wartość rynkowa zawodnika jamajskiego pochodzenia wynosi około 30 milionów euro, a jego kontrakt obowiązuje do 2030 roku.








