Man City wciąż myśli o brazylijskiej gwieździe. Problemem ogromne żądania finansowe

Manchester City od dłuższego czasu myśli o sprowadzeniu Bruno Guimaraesa. Jak podaje Rob Dawson z ESPN, Obywatele nie zgadzają się z wyceną pomocnika, która wynosi aż 100 mln euro.

Pep Guardiola i Khaldoon Al Mubarak
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Pep Guardiola i Khaldoon Al Mubarak

Bruno Guimaraes na radarze Man City, kwota transferu stanowi problem

Manchester City w poprzednim sezonie po raz czwarty z rzędu został mistrzem Anglii. Podopieczni Pepa Guardioli tym razem mistrzowski tytuł wywalczyli dopiero w ostatniej kolejce Premier League. Z całą pewności w przyszłej edycji rozgrywek Obywatele ponownie będą chcieli zasiąść na tronie w Anglii, lecz do tego będą potrzebować solidnych wzmocnień.

POLECAMY TAKŻE

Od kilku miesięcy z transferem na Etihad Stadium łączony jest Bruno Guimaraes. Środkowy pomocnik Newcastle być może będzie zmuszony do odejścia z klubu ze względu na kiepską sytuację związaną z finansowym fair-play. Sroki, aby uniknąć kary punktowej w Premier League, muszą jak najszybciej zwiększyć przychody ze sprzedaży zawodników. Jak podaje dziennikarz Rob Dawson ze stacji ESPN, Manchester City wciąż obserwuje 26-letniego zawodnika i jest gotów złożyć ofertę, jeśli Brazylijczyk poprosi o transfer.

Problem leży jednak w wycenie piłkarza. Newcastle żąda za swoją gwiazdę aż 100 milionów euro. Z kolei Manchester City nie uważa, aby Bruno Guimaraes był zawodnikiem, za którego trzeba zapłacić tak wysoką cenę. Choć ekipa Pepa Guardioli wciąż pozostaje faworytem w wyścigu o sprowadzenie Brazylijczyka, to piłkarz generuje również zainteresowanie ze strony innych klubów. Reprezentanta Brazylii z chęcią widziałby u siebie Arsenal, który również rozważa złożenie oferty za środkowego pomocnika.

Guimaraes w minionym sezonie rozegrał 50 spotkań, w których strzelił 7 goli i zanotował 10 asyst. Obecna umowa 26-latka z Newcastle obowiązuje do czerwca 2028 roku. Wartość rynkowa piłkarza wynosi 80 milionów euro.

Komentarze