Liverpool zagiął parol na odkrycie mistrzostw Europy 2024

Liverpool jest jednym z klubów zainteresowanych Barisem Alperem Yilmazem - donosi Milliyet.com.tr. Skrzydłowy reprezentacji Turcji rozegrał znakomite Euro 2024 w Niemczech.

Baris Alper Yilmaz
Obserwuj nas w
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Baris Alper Yilmaz

Baris Alper Yilmaz celem Liverpoolu. Turek bohaterem wielkiego transferu?

Baris Alper Yilmaz był jedną z najjaśniejszych postaci reprezentacji Turcji na mistrzostwach Europy 2024. Prawy napastnik miał spory udział w tym, że drużyna znad Bosforu dotarła do ćwierćfinału Euro, gdzie ostatecznie musiała uznać wyższość Holandii (1:2). 24-latek na tegorocznym turnieju rozegrał pięć meczów w pełnym wymiarze czasowym i w każdym z nich pozytywnie się wyróżniał.

Doskonała postawa Barisa Alpera Yilmaza przykuwa uwagę europejskich gigantów. Zgodnie z najnowszymi informacjami tureckiego dziennika “Milliyet” skrzydłowy znalazł się na celowniku Liverpoolu. The Reds szukają wzmocnienia formacji ofensywnej, a na ich radarze oprócz wspomnianego 24-latka, jest również Anthony Gordon z Newcastle United.

POLECAMY TAKŻE

Baris Alper Yilmaz od lipca 2021 roku z powodzeniem występuje w barwach Galatasaray Stambuł, do którego przeszedł za nieco ponad 2 miliony euro z rodzimego zespołu, Ankara Keciorengucu. Bilans rozchwytywanego atakującego w drużynie mistrza Turcji to 108 spotkań, 11 bramek i 14 asyst.

Warto dodać, że turecki gwiazdor jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem – może zagrać na obu skrzydłach, w środku ataku, a nawet na bokach obrony. Baris Alper Yilmaz na imprezie w Niemczech pokazał swoje walory ofensywne oraz defensywne, co wzbudza zainteresowanie potentatów.

Komentarze