Kasper Schmeichel łączony z powrotem do Premier League

Kasper Schmeichel jest dostępny na rynku na zasadzie wolnego transferu. Z tej okazji może skorzystać Wolverhampton Wanderers - przekazał brytyjski dziennik Daily Mail.

Kasper Schmeichel
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Kasper Schmeichel

Wolverhampton Wanderers zainteresowane Kasperem Schmeichelem

Kasper Schmeichel w ostatnim czasie był zawodnikiem Anderlechtu Bruksela, jednak umowa bramkarza z belgijskim klubem już wygasła. To oznacza, że 37-letni Duńczyk podczas trwającego letniego okienka będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Niewykluczone, że doświadczony golkiper wróci do Premier League.

Najnowsze informacje w sprawie przyszłości 105-krotnego reprezentanta Danii przekazała brytyjska gazeta “Daily Mail”. Według wspomnianego źródła Wolverhampton Wanderers prowadzi w wyścigu o zakontraktowanie Kaspera Schmeichela. Dla cenionego bramkarza byłby to powrót do ligi angielskiej po dwóch latach przerwy.

POLECAMY TAKŻE

Urodzony w Kopenhadze piłkarz najbardziej jest znany z występów między słupkami Leicester City. Kasper Schmeichel koszulkę Lisów przywdziewał w latach 2011-2022 i w tym czasie rozegrał 479 meczów, wpuścił 586 goli oraz zachował 147 czystych kont. Wychowanek Manchesteru City oprócz tego w CV posiada jeszcze OGC Nice czy Leeds United.

Kasper Schmeichel w minionym sezonie pojawił się na boisku 32 razy, 33-krotnie wyjmował piłkę z siatki i 8 razy cieszył się z czystego konta. Kasper Schmeichel wciąż jest podstawowym golkiperem reprezentacji Danii, z którą dotarł do 1/8 finału mistrzostw Europy 2024. Tam lepsi okazali się jednak gospodarze turnieju – Niemcy – którzy wygrali 2:0.

Komentarze