Brighton & Hove Albion nie oszczędza. Trzeci najdroższy nabytek w historii

Brighton & Hove Albion za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowało o pozyskaniu Matsa Wieffera z Feyenoordu Rotterdam.

Mats Wieffer
Obserwuj nas w
box to box pictures / Alamy Na zdjęciu: Mats Wieffer

Oficjalnie: Mats Wieffer dołączył do Brighton & Hove Albion

Brighton & Hove Albion za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz mediów społecznościowych wystosowało oficjalny komunikat informujący o pozyskaniu na zasadzie transferu definitywnego Matsa Wieffera z Feyenoordu Rotterdam. Defensywny pomocnik pomyślnie przeszedł testy medyczne, a następnie podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2029 roku.

Kwota tej transakcji wyniosła 30 milionów euro plus ewentualne bonusy, co oznacza, że Mewy tym samym dokonały trzeciego najdroższego zakupu w swojej historii – więcej zapłaciły tylko za Joao Pedro (34,2 miliona euro) oraz Yankubę Minteha (35 milionów euro).

To także największa sprzedaż, jaką może pochwalić się Feyenoord Rotterdam – Mats Wieffer w tej klasyfikacji wyprzedził Orkuna Kokcu, na którym klub z Eredivisie zarobił 25 milionów euro.

Mats Wieffer w barwach dotychczasowego zespołu z powodzeniem występował od lipca 2022 roku, gdy przeprowadził się na De Kuip za zaledwie 575 tysięcy euro z Excelsioru Rotterdam. Wartość rynkowa dziewięciokrotnego reprezentanta Holandii na przestrzeni ostatnich lat znacząco więc wzrosła.

24-letni defensywny pomocnik w 42 spotkaniach minionego sezonu zdobył 6 bramek i zaliczył 4 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 30 milionów euro. Przypomnijmy, że dokładnie tyle za perspektywicznego zawodnika na stół wyłożyło Brighton & Hove Albion.

Komentarze