Gwiazda skreślona przez Bayern! Znaleźli o wiele tańszego następcę

Bayern Monachium zdecydował, że Matthijs de Ligt musi odejść z klubu podczas letniego okna transferowego. Florian Plettenberg informuje, że Bawarczycy potrzebują przychodów.

Matthijs de Ligt
Obserwuj nas w
diebilderwelt / Alamy Na zdjęciu: Matthijs de Ligt

Matthijs de Ligt na wylocie, Bayern musi go sprzedać

Bayern Monachium podczas letniego okna transferowego przejdzie szereg zmian. Jakiś czas temu stacja Sky Sport informowała, że Bawarczycy wytypowali sześciu zawodników, którzy mogą opuścić klub tego lata. Z najnowszych wieści przekazanych przez Floriana Plettenberga wynika, że potwierdzono chęć rozstania z kluczowym obrońcą. Matthijs de Ligt ma zostać sprzedany, lecz władze klubu mają wytypowanego już następcę holenderskiego obrońcy.

POLECAMY TAKŻE

Według niemieckiego dziennikarza miejsce de Ligta w Bayernie zająć ma Jonathan Tah. Niemiec doszedł do ustnego porozumienia z Die Roten ws. warunków kontraktu. Umowa obrońcy Bayeru Leverkusen z nowym klubem ma obowiązywać do czerwca 2029 roku.

Sprzedaż Matthijsa de Ligta związana jest z problemami Bayernu. Powyższe informacje sugerują, że Die Roten pilnie potrzebują dodatkowego przychodu, dlatego zdecydowali się wystawić Holendra na sprzedaż. Ponadto 24-latek stanowi spore obciążenie dla budżetu płac, a władze klubu liczą na odciążenie klubowej kasy, rezygnując z zawodnika, który pobiera ogromną tygodniówkę.

Reprezentant Holandii trafił na Aliianz Arenę latem 2022 roku za 67 mln euro z Juventusu. W zakończonym niedawno sezonie rozegrał 30 spotkań, w których strzelił 2 bramki i zaliczył jedną asystę. Obecna umowa de Ligta z Bayernem obowiązuje do lata 2027 roku.

Komentarze