Giganci ruszają po reprezentanta Włoch. Chelsea wysłała swoich skautów na Euro 2024

Riccardo Calafiori bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym meczu Włochów na Euro 2024. Defensorem Bologni interesują się największe kluby w Europie, na czele z Chelsea - informuje Nicolo Schira.

Riccardo Calafiori
Obserwuj nas w
fot. Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Riccardo Calafiori

Chelsea wysłała skautów po obrońcę reprezentacji Włoch

Riccardo Calafiori był odkryciem w sobotnim meczu reprezentacji Włoch przeciwko Albanii. Defensor zaliczył bardzo dobre zawody i przedstawił się szerszej publice, która w sezonie 2023/2024 nie śledziła z uwagą rozgrywek Serie A. 22-latek ma za sobą świetne miesiące, które zwieńczył sensacyjnym awansem z Bologną do Ligi Mistrzów. Teraz wywalczył miejsce w pierwszym składzie włoskiej kadry, a podczas Euro 2024 może zapracować na hitowy transfer do czołowej ekipy z Europy.

POLECAMY TAKŻE

Jego poczynaniom przyglądają się największe kluby na kontynencie. Chelsea wysłała nawet swoich skautów, którzy z trybun oglądali jego występ w meczu z Albanią. Calafiori zaprezentował się z dobrej strony, imponując spokojem w wyprowadzeniu piłki i wyszkoleniem technicznym. Ma również świetne warunki fizyczne, które pomagają mu w skutecznej walce z zawodnikami rywali. Nowy trener The Blues Enzo Maresca jest zauroczony reprezentantem Włoch i planuje sprowadzić go już tego lata.

Nie jest tajemnicą, że Chelsea rozgląda się za wzmocnieniami defensywy. Czy nowym nabytkiem okaże się Calafiori, który w Bologni gra raptem od 2023 roku? W sezonie 2023/2024 22-letni obrońca rozegrał w sumie 37 spotkań, notując dwie bramki oraz pięć asyst.

Zobacz również: Wielka kontrowersja! Zespół z Izraela rozegra mecze domowe w Łodzi

Komentarze