Wielka kontrowersja! Zespół z Izraela rozegra mecze domowe w Łodzi

Izraelski zespół Maccabi Hajfa nie może rozgrywać na terenie swojego kraju meczów Ligi Konferencji. Klub poinformował, że domowe mecze z jego udziałem odbędą się na stadionie ŁKS-u Łódź.

Stadion ŁKS Łódź
Obserwuj nas w
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Stadion ŁKS Łódź

Izraelski zespół zagra na stadionie ŁKS-u

Piłkarskie federacje były bezwzględne dla Rosji, która w 2022 roku rozpoczęła brutalną inwazję na Ukrainę. Tamtejsza kadra została wykluczona z rozgrywek międzynarodowych, podobnie jak kluby, które do tej pory nie mogą brać udziału w Lidze Mistrzów, Lidze Europy lub Lidze Konferencji. Środowisko oczekuje podobnych działań wymierzonych w kierunku Izraela, który od blisko roku prowadzi wojnę z Palestyną. Dotychczas nie zapadły jeszcze jakiekolwiek wiążące decyzje.

Z uwagi na panujący konflikt, izraelskie drużyny nie mogą rozgrywać meczów w europejskich pucharach we własnym kraju. Maccabi Hajfa, które zakończyło ligowe rozgrywki na drugim miejscu w tabeli, wywalczyło możliwość gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W niedzielę pojawił się oficjalny komunikat, że władze drużyny dogadały się z odpowiednimi przedstawicielami i jesienią zagra ona w Łodzi. Obiektem, na którym Maccabi Hajfa będzie rozgrywać domowe mecze w eliminacjach, będzie stadion ŁKS-u.

Komunikat spotkał się z olbrzymią krytyką ze strony polskich kibiców, którzy domagają się odpowiedniej reakcji i zmiany decyzji. Maccabi Hajfa rozpocznie zmagania w Lidze Konferencji Europy od drugiej rundy eliminacji.

Komentarze