Wielki powrót Antonio Conte do Serie A. Obejmie znany klub

Antonio Conte wraca do pracy i obejmie czołowy klub Serie A. Portal Telembardia w Mediolanu poinformował, że doświadczony taktyk doszedł do porozumienia w sprawie podpisania kontraktu z AC Milan.

Antonio Conte
Obserwuj nas w
IMAGO / Andrew Matthews Na zdjęciu: Antonio Conte
  • Antonio Conte wraca do Serie A
  • Doświadczony trener poprowadzi Milan
  • Kontrakt ma obowiązywać od lata tego roku

Antonio Conte szkoleniowcem Milanu

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów to sprawa jest już przesądzona. Antonio Conte porozumiał się z działaczami Milanu i latem zastąpi na stanowisku trenera Stefano Pioliego. Ten drugi opuszcza Mediolan po współpracy jaka trwała od 2019 roku. Pioli poprowadził drużynę do pierwszego od przeszło dekady mistrzostwa Włoch.

Antonio Conte wróci do Serie A trzech latach nieobecności. Jego angaż w Milanie będzie o tyle kontrowersyjny, że prowadził wcześniej lokalnego rywala, czyli Inter. 54-latek ma bogate CV. Pracował wcześniej w Atalancie Bergamo, Chelsea, Juventusie i reprezentacji Włoch.

Ostatnią posadą doświadczonego taktyka był angielski Tottenham. Conte opuścił ten klub w 2023 roku z powodu niezadowalających wyników i konfliktu z działaczami.

Milan zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli Serie A. Stefano Pioli na pewno dokończy ten sezon w roli pierwszego szkoleniowca, a Conte dołączy do zespołu dopiero w czerwcu.

Czytaj także: Milan walczy o rewelację Serie A. Najpierw musi sprzedać dwóch piłkarzy

Komentarze