Torino ma kilka opcji na wypadek odejścia Ivana Juricia. Wśród nich legenda włoskiej piłki

Ivan Juric ma na stole ofertę z West Bromwich Albion. Kontrakt chorwackiego trenera z Torino wygasa latem, a sam zainteresowany nie podjął jeszcze decyzji odnośnie przyszłości. Turyński klub w tej sytuacji rozgląda się za potencjalnymi kandydatami do pracy w roli pierwszego szkoleniowca.

Gennaro Gattuso
Obserwuj nas w
Imago / Manuel Blondeau Na zdjęciu: Gennaro Gattuso
  • Kontrakt Ivana Juricia z Torino wygasa po sezonie
  • Chorwat ma ofertę z West Brom
  • Kandydatami do pracy w Torino są m.in. Raffaele Palladino oraz Gennaro Gattuso

Gattuso, Palladino, Tudor i Vanoli kandydatami do pracy w Torino

Torino po zakończeniu sezonu może zmienić szkoleniowca. Ivan Juric ma propozycję pracy z West Brom wartą 2 miliony euro rocznie. Ponadto Chorwat sam zapowiedział, że jeśli nie uda mu się awansować z zespołem do europejskich pucharów, to odejdzie z klubu.

W tej sytuacji władze włoskiego zespołu rozglądają się na rynku za potencjalnymi następcami 48-latka. Według portalu Football Italia na liście znajduje się czterech najpoważniejszych kandydatów.

Wśród nich jest legenda włoskiej piłki Gennaro Gattuso. Mistrz Świata z 2006 roku aktualnie pracuje w Marsylii, lecz jego przyszłość wciąż nie jest do końca jasna, a umowa wygasa wraz z końcem sezonu. Podobna sytuacja dotyczy innego kandydata. Raffaele Palladino również znalazł się w wąskim gronie potencjalnych trenerów Torino. Młody szkoleniowiec ma przed sobą ostatnie kilka miesięcy z Monzą, po czym ma odejść w poszukiwaniu większych wyzwań.

Pozostała dwójka to nazwiska mniej przykuwające uwagę, aczkolwiek wcale nie gorsze. Włoski portal wskazuję, że szansę na pracę w Turynie ma również Paolo Vanoli z Venezii oraz Igor Tudor.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze