Vlahović zapewnił liderowanie Juve w Serie A, Serb z dubletem [WIDEO]

Juventus długo nie potrafił znaleźć panaceum na obronę Lecce. W końcu jednak sprawy w swoje nogi wziął Dusan Vlahović, który zdobył dwie bramki w rywalizacji 21. kolejki Serie A. Jedno trafienie dołożył natomiast Bremer. Tym samym Stara Dama objęła prowadzenie w tabeli ligi włoskiej.

Lecce - Juventus
  • Juventus nie zwalnia tempa w tym roku, wygrywając kolejne spotkanie w Serie A
  • Bianconeri wygrali z Lecce 2:0 po dwóch trafieniach Dusana Vlahovicia i jednym Bremera
  • Dzięki niedzielnej wygranej turyńczycy wskoczyli na fotel lider rozgrywek

Juventus wciąż na fali wznoszącej

Juventus w roli zdecydowanego faworyta podchodził do starcia z Lecce. Jednocześnie ekipa Massimiliano Allegriego miała nadzieję, że dzięki niedzielnej wygranej wykorzysta pauzę Interu Mediolan i wskoczy na pierwsze miejsce w tabeli Serie A.

W pierwszej odsłonie Juve nie potrafiło skierować piłki do siatki. Mimo że było zespołem, mającym przewagę pod względem utrzymania przy piłce i oddawanych strzałów. W drugiej połowie worek z bramkami został jednak rozwiązany.

Pierwszy gol padł w 59. minucie. W roli głównej wystąpił Dusan Vlahović, pokonując golkipera po strzale z pół woleja. Serbski napastnik wykorzystał tym samym podanie od Andrei Cambiaso.

Tymczasem w 69. minucie rezultat rywalizacji Vlahović podwyższył po dużym zamieszaniu w polu karnym rywali. Jednocześnie napastnik Juve ma już pięć goli strzelonych w 2024 roku i łącznie 11 w całej kampanii Serie A.

W końcówce meczu bramkę na 3:0 zdobył Bremer i trzy oczka zainkasowało Juve, mające obecnie 52 punkty na koncie. Turyńczycy mają oczko przewagi nad drugim Interem Mediolan, który ma jeden mecz rozegrany mniej. Ekipa z Via del Mara poniosła z kolei ósmą porażkę w tym sezonie.