Mateusz Wieteska w 2023 roku zamienił francuskie Clermont na włoskie Cagliari. Początek reprezentanta Polski był obiecujący, ale teraz nie ma szans na grę.

• Mateusz Wieteska notuje koszmarną serię
  • Polak nie podnosi się z ławki rezerwowych w Serie A
  • Trener Cagliari nie widzi go w swoim składzie

Mateusz Wieteska z koszmarną serię w Serie A

Mateusz Wieteska po przenosinach z Legii Warszawa z powodzeniem rywalizował w Ligue 1. W barwach Clermont reprezentant Polski zbierał bardzo dobre recenzje, co zaowocowało transferem do Cagliari za 5 milionów euro.

Początki w Serie A dla środkowego obrońcy były naprawdę udane. W kilku pierwszych meczach był podstawowym wyborem, ale drużyna nie radziła sobie najlepiej. W związku z tym trener postanowił umieścić Polaka na ławce rezerwowych. Od tamtej pory trudno mu rozegrać choćby parę minut.

Mecz 19. kolejki Serie A jest dla Wieteski jedenastym z rzędu na ławce rezerwowych w lidze. Okazją dla środkowego obrońcy było niedawne spotkanie Pucharu Włoch, w którym rozegrał 90 minut. Jednak trudno oczekiwać przełomu po przegranym 1:4 pojedynku z Milanem.