Mateusz
Wieteska

Mateusz Wieteska to polski zawodnik występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od lata 2022 roku piłkarz francuskiego Clermont Foot.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/Norbert Scanella
Imię i nazwisko Mateusz Wieteska
Data urodzenia 1997-02-11
Miejsce urodzenia Warszawa
Narodowość Polska
Aktualny klub Clermont Foot
Pozycja środkowy obrońca
Waga 77 kg
Wzrost 187 cm

Mateusz Wieteska – kariera

Mateusz Wieteska pierwsze kroki w karierze stawiał w Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Już w wieku 13 lat trafił jednak do akademii Legii Warszawa. Gdy przeszedł do wieku seniorskiego, Wojskowi wypożyczali go do Dolcana Ząbki i Chrobrego Głogów. Ostatecznie uznano, że można pozwolić mu odejść. Latem 2017 roku, jako wolny zawodnik, związał się z Górnikiem Zabrze. Rozegrał niezwykle udany sezon w Ekstraklasie, w którym strzelił aż siedem bramek. Legia zrozumiała swój błąd i odkupiła wychowanka za około milion złotych. Szybko wskoczył do wyjściowego składu i pomógł Wojskowym w wygraniu dwóch kolejnych mistrzostw w latach 2019-2021.

Na początku sezonu 2022/2023 Kosta Runjaić wybrał Wieteskę na kapitana drużyny. Stoper nie nacieszył się tą rolą zbyt długo. Jeszcze podczas tego samego okienka zgłosiło się po niego bowiem Clermont Foot. Zespół z Ligue 1 zapłacił Legii 1,3 miliona euro. Polski obrońca z miejsca wskoczył do wyjściowego składu drużyny z czołowej ligi Europy. To nie umknęło Czesławowi Michniewiczowi, który powołał go do reprezentacji kraju w czerwcu.

Wystąpił w spotkaniu Ligi Narodów z Belgią, a także w sparingu z Chile. Otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze, ale na turnieju nie rozegrał ani minuty.

Mateusz Wieteska – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mateusz Wieteska?

Mateusz Wieteska rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 4.

W jakich klubach grał Mateusz Wieteska?

Mateusz Wieteska w trakcie swojej kariery grał w klubach: Legia Warszawa, Dolcan Ząbki, Chrobry Głogów, Górnik Zabrze i Clermont Foot.