Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska to polski zawodnik występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od lata 2022 roku piłkarz francuskiego Clermont Foot.

Czytaj dalej…

Mateusz Wieteska – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMateusz Wieteska
Data urodzenia11 lutego 1997
Miejsce urodzeniaWarszawa
NarodowośćPolska
Aktualny klubClermont Foot
PozycjaObrońca
Waga77 kg
Wzrost1,87 m

Mateusz Wieteska – kariera

Jakub Kiwior urodził się w Tychach i to właśnie tam stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Już w wieku czterech lat dołączył do drużyny Chrzciciela Tychy, a stamtąd trafił do Gromu Tychy. W wieku 12 lat zainteresował się nim największy klub w mieście – GKS Tychy. Po zaledwie czterech sezonach włączono go do kadry pierwszego zespołu, ale szybko trafił za granicę.

I to nie byle gdzie, bo do akademii Anderlechtu. Tam poznał europejską piłkę, bo rozegrał pięć meczów w młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA. Do tego sięgnął po mistrzostwo Belgii w swojej kategorii wiekowej.

Zimą 2019 roku Kiwior zdecydował się na niespodziewany ruch i przeszedł do słowackiej Podbrezovy. Tam występował już regularnie w pierwszej drużynie, ale i tak spadła ona z ligi. Sam Polak zrobił jednak na tyle duże wrażenie, że kupiła go MSK Żylina. Tam okrzepł jako senior. Po sezonie 2020/2021 wybrano go do drużyny sezonu w skali całej ligi. Dobra dyspozycja zaowocowała transferem do czołowej ligi, konkretnie – włoskiej Spezii. Tam pokazał się już z naprawdę fantastycznej strony. Kiwior wyrósł na twardego stopera, który w dodatku świetnie czuje się z piłką przy nodze. W Spezii jest pewniakiem do gry, ale eksperci zgadzają się, że w 2023 roku zostanie bohaterem głośnego transferu do jednej z dużych, europejskich marek.

Kiwior w czerwcu 2022 roku zadebiutował w reprezentacji Polski. Wydaje się kandydatem do gry z orłem na piersi przez wiele najbliższych lat.

Mateusz Wieteska – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mateusz Wieteska?

Mateusz Wieteska rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 14.

W jakich klubach grał Mateusz Wieteska?

Mateusz Wieteska w trakcie swojej kariery grał w klubach: Legia Warszawa, Dolcan Ząbki, Chrobry Głogów, Górnik Zabrze i Clermont Foot.