Napoli – Spezia: Raspadori błysnął rzutem na taśmę [WIDEO]

Luciano Spalletti

SSC Napoli w inauguracyjnym meczu szóstej kolejki Serie A pokonało w roli gospodarza Spezię Calcio (1:0). Azzurri szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili rzutem na taśmę za sprawą gola Gianluki Raspadoriego.

• SSC Napoli ma już na swoim koncie 14 punktów w tej kampanii ligi włoskiej
  • W pierwszym sobotnim starciu Serie A na placu gry pojawiło się trzech Polaków
  • W szeregach Azzurrich od 57 grał Piotr Zieliński, a u gości wystąpili: Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca

Raspadori zapewnił trzy punkty Napoli

SSC Napoli w sobotnie popołudnie rozegrało drugie spotkanie w tej kampanii ligi włoskiej w roli gospodarza. Rywalem Azzurrich była Spezia. Podopieczni Luciano Spallettiego podchodzili do tej potyczki w roli zdecydowanego faworyta. Niemniej ekipa trzech Polaków nie zamierzała tanio sprzedać skóry.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji gospodarze chcieli przejąć inicjatywę. Z dobrej strony pokazywał się Chwicza Kwaracchelia, który przede wszystkim w 15. minucie gry było blisko zdobycia bramki, ale na przeszkodzie stanął bramkarz rywali. Z czasem jednak tempo gry spadło.

W drugiej połowie już w 46. minucie Andre Anguissa postanowił przetestować Bartłomieja Drągowskiego, ale Polak spisał się bez zarzutu. Napoli kolejną szansę na gola miało w 61. minucie. Wówczas Eljif Elmas próbował zdobyć bramkę głową, ale bez efektu.

Gdy wydawało się, że ostatecznie w starciu Azzurrich z ekipą Luki Gottiego zabraknie goli, to błysnął Gianluca Raspadori. Włoch zdobył bramkę w 89. minucie po strzale z prawej nogi i Stadio Diego Armando Maradona obiegła radość kibiców. Napoli wygrało 1:0.

Czasu na radość Błękitni nie będą mieć dużo, bo już w najbliższy wtorek zagrają kolejne spotkanie w Lidze mistrzów, mierząc się z Rangersami. Kilka dni później Napoli czeka z kolei bój z Milanem. Tymczasem za tydzień zmierzy się z Sampdorią.