Oaktree z ważną wiadomością do fanów Interu. “Dziś rozpoczyna się nowy rozdział”

Inter Mediolan nie jest już zarządzany przez grupę Suning. Nowym właścicielem klubu został fundusz Oaktree, który za pośrednictwem strony internetowej przekazał wiadomość kibicom.

Inter Mediolan
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Inter Mediolan

Oaktree nastawione na dalsze sukcesy z Interem

Inter Mediolan ma za sobą poważną zmianę, którą było przyjście do klubu nowego właściciela. Amerykański fundusz Oaktree przejął władze nad Il Biscione ze względu na brak spłaty pożyczki zaciągniętej przez Suning. W poniedziałek rano za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu firma Oaktree przekazała pierwszą wiadomość skierowaną do kibiców Interu.

POLECAMY TAKŻE

Do Nerazzurrich na całym świecie. Dziś rozpoczyna się nowy rozdział w partnerstwie pomiędzy Interem i Oaktree. Przejmując własność nad klubem, chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w dobrobyt i sukces klubu – zapewniał amrykański fundusz cytowany przez portal Football Italia.

Od 2021 roku wspieramy Inter, doceniając jego dziedzictwo, historię i niezachwianego ducha fanów oraz zawodników. Wasza pasja i lojalność są podstawą trwałego sukcesu Nerazzurrich – napisał fundusz Oaktree.

Jesteśmy dumni, że nasze finansowanie pomogło wspierać sukcesy klubu w ciągu ostatnich trzech lat. Nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z obecnym zespołem zarządzającym, aby wykorzystać impet historycznej drugiej gwiazdy. Koncentrujemy się na zapewnieniu stabilności operacyjnej i finansowej, aby pomóc osiągnąć klubowi sukcesy w przyszłości na boisku i poza nim – zakończył nowy właściciel Interu Mediolan.

W zakończonym sezonie Inter Mediolan ukończył Serie A na 1. miejscu, zdobywając 20. w historii Scudetto. Ich przewaga nad Milanem była na tyle duża, że tytuł przypieczętowali już 22 kwietnia, gdy wygrali (2:1) z odwiecznym rywalem na San Siro.

Komentarze