Milan triumfuje w hicie Serie A. Pioli: Potrzebowaliśmy takiego meczu

Milan ograł w niedzielnym hicie Serie A Napoli 1-0. Stefano Pioli był zadowolony z gry defensywnej swoich podopiecznych, którzy wreszcie zachowali czyste konto.

Stefano Pioli
Obserwuj nas w
fot. Imago/LaPresse Na zdjęciu: Stefano Pioli
  • Milan ograł Napoli w niedzielnym meczu 1-0
  • Stefano Pioli był zadowolony ze skutecznej gry w defensywie
  • Włoski szkoleniowiec uspokoił sytuację wokół siebie

Milan punktuje kapitanie. Pioli zachowa stanowisko

W niedzielnym hicie Serie A na San Siro Milan pokonał Napoli 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Theo Hernandez, który znakomicie odnalazł się w polu karnym i wykończył składną akcję drużyny. Choć gospodarze mogli osiągnąć lepszy wynik, w kluczowych momentach zawodziła skuteczność.

Milan pokazuje, że może jeszcze postraszyć dwie pierwsze drużyny w tabeli. Do liderującego Interu traci osiem punktów, lecz ten rozegrał jedno spotkanie mniej. Z występu przeciwko Napoli zadowolony jest Stefano Pioli, który niejako uspokoił w ostatnim czasie sytuację wokół siebie. Media nieustannie sugerowały, że jego czas w tym zespole dobiega końca, a także przedstawiały swoich kandydatów na nowego trenera.

– Świetnie radzimy sobie od początku roku. Pod kątem zdobytych punktów dorównujemy praktycznie Interowi, który rozgrywa niebywały sezon. Zobaczymy, co nam uda się osiągnąć.

– Nasze mecze nigdy nie są zamknięte, mogliśmy podwyższyć wynik, więc dobrze, że udało nam się ostatecznie wygrać. Potrzebowaliśmy spotkania z czystym kontem i dobrą pracą w defensywie. To ważny sygnał, bo bardzo nam zależało na zwycięstwie – zapewniał opiekun Rossonerich.

Zobacz również: Magiera oskarża bramkarza Pogoni Szczecin. “Aktorska gra”

Komentarze