Lazio zaprezentowało nowego trenera. Bez niespodzianki

Zgodnie z oczekiwaniami Lazio oficjalnie ogłosiło, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Marco Baroni, który wcześniej prowadził Hellas Verona. W oficjalnym oświadczeniu nie podano wielu szczegółów, zaznaczając jedynie, że Baroni podpisał "wieloletni kontrakt", który według doniesień ma obowiązywać przez dwa lata z opcją przedłużenia.

Marco Baroni
Obserwuj nas w
Nicola Ianuale / Alamy Na zdjęciu: Marco Baroni

Marco Baroni nowym trenerem Lazio

Decyzja o zatrudnieniu Marco Baroniego została podjęta przez Lazio w zeszłym tygodniu. Wcześniej Maurizio Sarri zrezygnował z funkcji trenera w marcu, a jego następca, Igor Tudor, również odszedł kilka dni temu z powodu głębokich nieporozumień z władzami klubu w kwestii strategii transferowej. Prezydent Biancocelestich, Claudio Lotito, potwierdził, że Tudor “chciał zmienić ośmiu zawodników”, podczas gdy klub uważał, że obecny skład jest odpowiedni do realizacji ich celów.

POLECAMY TAKŻE

Ultrasi Lazio planują protest w najbliższą niedzielę przeciwko mianowaniu nowego trenera, ale ich gniew jest głównie skierowany na Lotito. Fani uważają, że prezydent klubu powinien mieć większe ambicje i celować w czołowe lokaty.

Marco Baroni, który we wrześniu skończy 61 lat, niedawno uratował Hellas Verona przed spadkiem z Serie A. Jego wcześniejsze doświadczenia trenerskie obejmują pracę w klubach takich jak Pescara, Novara, Benevento, Frosinone, Cremonese, Reggina i Lecce.

Baroni stoi przed wyzwaniem wprowadzenia Lazio na wyższy poziom i zaspokojenia oczekiwań zarówno zarządu, jak i kibiców. Jego doświadczenie w pracy z różnymi klubami może okazać się kluczowe w stabilizacji sytuacji w zespole i osiągnięciu lepszych wyników w przyszłym sezonie.

Zobacz również: Ekspert o kontuzji Lewandowskiego dla Goal.pl: to upierdliwy uraz

Komentarze