Lazio szuka nowego trenera, pierwszy kontakt nawiązany

Lazio w najbliższym czasie może czekać sporo zmian. Według informacji dziennikarza Gianluki Di Marzio wkrótce z klubem rozstanie się Igor Turdor, który trafił do Rzymu w marcu.

Piłkarze Lazio
Obserwuj nas w
fot. LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Lazio

Lazio niebawem pożegna oficjalnie Igora Tudora

Lazio ma za sobą sezon ligowy, w którym finalnie zakończyło zmagania na siódmej pozycji. Zdecydowanie to poniżej oczekiwań sterników klubu z Rzymu i kibiców Orłów. Tymczasem ostatnio pojawiła się wiadomość, że do dymisji podał się trener Igor Tudor.

POLECAMY TAKŻE

Chorwat trafił do Lazio w marcu tego roku, zastępując Maurizio Sarriego. Prowadził stołeczną ekipę w 11 spotkaniach, notując bilans punktowy na poziomie 1,91. 46-latek w środę 5 czerwca zakończył jednak współpracę z rzymianami. Pod wodzą Tudora w ostatniej kampanii ekipa z Rzymu zaliczyła sześć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. W tych meczach Lazio strzeliło 15 goli, tracąc ich dziewięć.

Tymczasem według wieści Alfredo Pedulli przedstawiciele Lazio skontaktowali się już z Massimiliano Allegrim, widząc we Włochu kandydata na nowego szkoleniowca. Allegri po rozstaniu z Juventusem otrzymał już kilka propozycji z klubów zagranicznych. Na dzisiaj jednak do żadnego porozumienia nie doszło.

Nowy sezon ligowy we Włoszech wystartuje z kolei w sierpniu. Pierwsza kolejka ma odbyć się 17 sierpnia. Kolejna kampania ligowa ma trwać do maja 2025 roku. Mistrzowskiego tytułu będzie bronić Inter Mediolan. Z kolei z nowych drużyn w Serie A pojawią się: Parma, Como oraz Venezia.

Czytaj więcej: Nie tylko 1 Liga z nowym sponsorem. Nowa era w 2 Lidze i Pucharze Polski

Komentarze