Nie tylko 1 Liga z nowym sponsorem. Nowa era w 2 Lidze i Pucharze Polski [NASZ NEWS]

Piłkarski Puchar Polski i rozgrywki ligowe w 1. oraz 2. Lidze czekają lada moment duże zmiany. Nowi sponsorzy tytularni wchodzą na dobre w świat polskiej piłki.

Piłkarze Wisły Kraków z Puchar Polski
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Wisły Kraków z Puchar Polski
  • Duże zmiany będą miały miejsce w ważnych rozgrywkach piłkarskich w Polsce
  • Goal.pl przekazuje informacje na temat zmian sponsorów tytularnych nie tylko w 1, ale również w 2 Lidze i w Pucharze Polski
  • Nowa terminologia w poszczególnych rozgrywkach ma obowiązywać od początku sezonu 2024/2025

Superbet z Pucharem Polski

Piłkarski Puchar Polski w ostatnich latach odzyskuje swoją w pozycję w polskiej piłce. Ranga rozgrywek poprawia się z roku na rok. Jednocześnie nie brakuje chętnych na to, aby reklamować się poprzez Puchar Tysiąca Drużyn. Ostatnio sponsorem tytularnym Pucharu Polski był bukmacher Fortuna. Jednocześnie pod skrzydłami tej marki była też 1 Liga. Umowa jednak obowiązuje do końca czerwca i nie zostanie przedłużona.

POLECAMY TAKŻE

Goal.pl ustalił, że nowym sponsorem tytularnym krajowego pucharu zostanie Superbet. Globalny bukmacher jednocześnie konsekwentnie realizuję strategię związaną z rozwojem firmy w Polsce. Latem minionego roku przedstawiciele firmy nawiązali ścisłą współpracę z Lechem Poznań, stając się strategicznym sponsorem klubu. Teraz natomiast zdecydowali się na zaangażowanie w sponsoring tytularny rozgrywek. Od nowego sezonu będzie trzeba przyzwyczaić się do terminologii Superbet Puchar Polski. Porozumienie ma obowiązywać przez trzy sezony. To jednak nie jedyna zmiana w polskiej piłce.

Betclic przejmuje 1 i 2 Ligę

Jakiś czas temu w Kanale Sportowym w jednej z audycji “Tylko Sport” dziennikarz Mateusz Borek dał do zrozumienia, że nowym sponsorem tytularnym 1 Ligi będzie bukmacher Betclic. Firma już jest zaangażowana w polską piłkę w klubach takich jak: Ruch Chorzów, Stal Mielec czy Puszcza Niepołomice. W przypadku pierwszego z wymienionych klubów jest sponsorem strategicznym. Na tym jednak przedstawiciele bukmachera nie poprzestali.

Goal.pl otrzymał potwierdzenie, że od 1 lipca sponsorem tytularnym rozgrywek na zapleczu PKO Ekstraklasy będzie Betclic. Niemniej nie tylko te rozgrywki będą kojarzone z marką występującą na kilku rynkach europejskich. 2 Liga również będzie miała sponsora tytularnego w postaci firmy Betlic. Taka sytuacja nie miała miejsca od zakończenia współpracy PZPN-u z marką eWinner zakłady bukmacherskie. Usłyszeliśmy, że umowa z nowym sponsorem tytularnym 1. oraz 2. Ligi zawarta ma zostać na okres trzech lat. Na jej mocy Pierwsza Liga Piłkarska będzie nosić nazwę Betclic 1 Liga, a Druga Liga Piłkarska funkcjonować ma po prostu jako Betclic 2 Liga.

W związku ze zmianami w nazwach rozgrywek, dojdzie do korekt w logotypach, które będą widoczne między innymi na oficjalnych koszulkach meczowych. Jasne jest też, że sponsorzy będą widoczni na bandach reklamowych. Ponadto usłyszeliśmy, że w związku z konkretnym zaangażowaniem, mają być przygotowane specjalne akcje marketingowe ze strony zarówno bukmachera Betclic, jak i Superbet.

Nowa era przed 1 Ligą, 2 Ligą i Pucharem Polski

Od kampanii 2024/2025 poszczególne rywalizacje w 1 Lidze, 2 Lidze i Pucharze Polski będzie można śledzić na antenach TVP Sport, a także w aplikacji TVP Sport i na stronie internetowej nadawcy. W przypadku zmagań 1 Ligi, trzy z meczów będą emitowane na antenie telewizyjnej TVP Sport, a jeden w TVP 3. Pozostałe pięć spotkań będzie można śledzić w serwisach internetowych TVP.

Nadawca zapewnia jednocześnie, że pięć spotkań 2 Ligi będzie można śledzić także na żywo dzięki TVP. W tym przypadku sytuacja wygląda tak, że jeden mecz będzie transmitowany na TVP Sport i jeden na TVP 3. Z kolei trzy spotkania śledzić będzie można w serwisach internetowych nadawcy.

Rozgrywki Pucharu Polski będzie można oglądać w pełnym wymiarze już od 1/8 finału w TVP Sport, czyli od września tego roku. Chociaż pojawiają się głosy, że dzięki współpracy z klubami, niektóre spotkania rundy wstępnej mogą też się znaleźć u nadawcy. Ten etap rozgrywek startuje już 7 sierpnia.

Czytaj więcej: Czołowy bramkarz Ekstraklasy kuszony przez kluby zagraniczne [NASZ NEWS]

Komentarze