Juventus spotka się z matką piłkarza. Kontrakt wygasa lada moment

Dyrektor sportowy Juventusu Cristiano Giuntoli spotka się w najbliższym czasie z agentem Adriena Rabiota - Veronique Rabiot. Celem będzie rozmowa ws. przyszłości Francuza.

Cristiano Giuntoli
Obserwuj nas w
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Cristiano Giuntoli

Juventus będzie rozmawiał z matką Adriena Rabiota

Juventus wciąż nie przedłużył wygasającego wraz z końcem sezonu kontraktu Adriena Rabiota. Francuz jeśli nie otrzyma satysfakcjonującej oferty ze strony Starej Damy, w lipcu odejdzie za darmo i zostanie wolnym agentem. Już teraz pomocnik może negocjować z dowolnym klubem, a część mediów sugeruje, że prowadzi rozmowy z Manchesterem United.

POLECAMY TAKŻE

Strata bez możliwości zarobku piłkarza takiej klasy jak Rabiot byłaby dużym ciosem dla Juventusu. Dlatego jak poinformował Nicolo Schira Stara Dama spróbuje przekonać zawodnika do pozostania w Turynie. W tym celu dyrektor Cristiano Giuntoli spotka się z matką pomocnika Veronique Rabiot, która jest również jego agentem. Celem spotkania będzie rozmowa na temat przyszłości reprezentanta Francji. Obecnie 29-latek zarabia na Allianz Stadium aż 8 milionów euro rocznie, a Bianconeri chcą obniżyć jego wynagrodzenie.

Poza Czerwonymi Diabłami zainteresowanie transferem Rabiota wyraziły m.in. FC Barcelona, Bayern Monachium i Newcastle. Środkowy pomocnik w Juventusie występuje już od 2019 roku i w tym czasie wystąpił w barwach Starej Damy w 211 meczach, w których strzelił 22 bramki. Wcześniej przez wiele lat reprezentował macierzysty klub Paris Saint-Germain. Aktualnie piłkarz wyceniany jest przez portal Transfermarkt na 40 milionów euro.

Komentarze