Juventus ma nowego gwiazdora. Sprzedaż nie wchodzi w grę

Juventus upatruje w 18-letnim Kenanie Yildizie wschodzącą gwiazdę, dlatego nie zamierza akceptować żadnej oferty. Turek jest obecnie nietykalny.

Kenan Yildiz
Obserwuj nas w
fot. Imago/Marco Canoniero Na zdjęciu: Kenan Yildiz
  • 18-letni Kenan Yildiz rozgrywa przełomowy sezon
  • Juventus traktuje go jako wschodzącą gwiazdę i pragnie zatrzymać na kolejne lata
  • Turecki piłkarz zyskał w Turynie status nietykalnego

Juventus widzi w nim przyszłość. Sprzedaż wykluczona

Wydawało się, że Juventus będzie w tym sezonie cierpiał z uwagi na poważne braki kadrowe. Massimiliano Allegri zdołał jednak ułożyć zespół, dając przy tym szansę zawodnikom, których kibice na boisku się nie spodziewali. Jednym z nich jest 18-letni Kenan Yildiz, który przeprowadził się do Turynu w 2022 roku z Bayernu Monachium. Dotychczas występował on w drużynie młodzieżowej, a obecnie jest jedną z czołowych postaci wyjściowej jedenastki.

Trzykrotny reprezentant Turcji zgromadził dla Starej Damy 15 występów, w trakcie których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Allegri traktuje go jako pełnoprawnego członka pierwszego zespołu, regularnie dając mu od grudnia szanse gry od pierwszej minuty.

Dobra forma Yildiza sprawia, że interesuje się nim wiele ekip, które zagwarantowałyby lepsze warunki finansowe od Juventusu. Jak donosi “La Gazzetta dello Sport” w klubie podjęto bardzo ważną decyzję w kwestii przyszłości Turka. Stara Dama nie zamierza sprzedawać go pod żadnym pozorem. W Turynie zyskał wręcz status nietykalnego, którego nie będzie się dało wyciągnąć w ciągu najbliższych lat. Niebawem ruszą także rozmowy w sprawie kontraktu, który wygasa w połowie 2027 roku.

Zobacz również: Magiera oskarża bramkarza Pogoni Szczecin. “Aktorska gra”

Komentarze