Obrońca Napoli chce odejść. Poprosił o zgodą na transfer

Według doniesień "Corriere dello Sport", Giovanni Di Lorenzo poprosił Napoli o opuszczenie klubu latem tego roku.

Giovanni Di Lorenzo
Obserwuj nas w
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Giovanni Di Lorenzo

Giovanni Di Lorenzo zamierza opuścić Napoli

SSC Napoli lada chwila może mieć kłopot w formacji defensywnej. Giovanni Di Lorenzo przyciąga zainteresowanie kilku czołowych klubów europejskich. Prawy obrońca poprosił o zgodę na transfer w letnim oknie transferowym. Z najnowszych doniesień “Corriere dello Sport” wynika, iż ​​pięć klubów, w tym dwa z Serie A obserwują 30-latka.

POLECAMY TAKŻE

Di Lorenzo wzbudził zainteresowanie takich klubów jak Manchester United, Aston Villa, Juventus Turyn, Atletico Madryt oraz Inter. Podobno Napoli wolałoby, aby ich kapitan wyjechał do klubu za granicą, a nie do bezpośredniego rywala w z włoskich rozgrywek.

Mistrz Włoch, a więc Inter szuka następcy Denzela Dumfriesa, gdyby holenderski piłkarz odszedł tego lata. Di Lorenzo dołączył do Napoli w 2019 roku, stając się nieodłącznym elementem drużyny, imponując zarówno w Serie A, jak i w europejskich rozgrywkach. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2028 roku.

Sam klub zawodnika nie wyklucza jednak możliwości sprzedaży, jeśli otrzyma odpowiednią ofertę, która spełni oczekiwania finansowe. 34-krotny reprezentant Włoch wyceniany jest na 18 milionów euro. W kończącym się sezonie rozegrał 46 meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i dokładając osiem asyst.

Komentarze