AC Milan czeka na kontuzjowanego obrońcę. Wiadomo, kiedy wróci do gry

Malick Thiaw jest coraz bliżej powrotu do gry. Portal MilanNews informuje, że środkowy obrońca kontynuuje indywidualne treningi i ma być gotowy na mecz z Atalantą pod koniec lutego.

Malick Thiaw
Obserwuj nas w
Imago / Daniele Buffa Na zdjęciu: Malick Thiaw
  • Malick Thiaw od listopada znajduje się na liście kontuzjowanych
  • Niemiec boryka się z urazem zginacza
  • Powrót do gry obrońcy ma nastąpić w meczu z Atalantą 25 lutego

Malick Thiaw blisko powrotu do gry

AC Milan wciąż nie może korzystać z usług kluczowych środkowych obrońców. Wśród kontuzjowanych piłkarzy znajdują się Pierre Kalulu, Fikayo Tomori oraz Malick Thiaw. Na szczęście dla fanów Rossonerich nadchodzą dobre informacje. Jeszcze w tym miesiącu niemiecki obrońca ma być gotowy do gry.

Z informacji portalu MilanNews wynika, że Thiaw robi postępy podczas indywidualnej pracy w ośrodku treningowym. Już w przyszłym tygodniu ma dołączyć do reszty zespołu, aby rozpocząć wspólne treningi. 22-latek potrzebuje jednak trochę więcej czasu, żeby być uwzględnionym w kadrze meczowej. Dlatego jego udział w najbliższych meczach jest wykluczony, aczkolwiek ma być gotów, aby wystąpić na boisku 25 lutego w starciu z Atalantą Bergamo.

Przed kontuzją obrońca zagrał 16 meczów we wszystkich rozgrywkach. Piłkarz posiadający również fińskie obywatelstwo ma na swoim koncie 3 występy w kadrze Niemiec. Do Mediolanu trafił przed sezonem 2022/2023 z Schalke za 8,8 miliona euro.

Komentarze