Chiesa zwleka z decyzją ws. przyszłości w Juventusie

Federico Chiesa nie spieszy się z podjęciem decyzji dotyczącej swojej przyszłości w Juventusie. Jak donosi "Sky Sport", zawodnik chce rozpocząć przygotowania przedsezonowe z drużyną Bianconerich, zanim dokona ostatecznego wyboru.

Federico Chiesa
Obserwuj nas w
ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Federico Chiesa

Chiesa chce rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w Juventusie

Choć Juventus jest gotowy na rozstanie z Federico Chiesą tego lata, piłkarz nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej swojej przyszłości w klubie. Wiele źródeł sugeruje, że Włoch bardziej skłania się ku zagranicznemu transferowi niż dołączeniu do Romy. Jednak według “Sky Sport”, były gwiazdor Fiorentiny chce najpierw rozpocząć przygotowania do nowej kampanii z Juventusem, zanim podejmie ostateczną decyzję.

POLECAMY TAKŻE

“Sky Sport” twierdzi, że Chiesa nie otrzymał jeszcze formalnej oferty przedłużenia kontraktu w Turynie, który wygasa w czerwcu 2025 roku. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Chiesa zażądał podwyżki, na którą Juventus nie był skłonny przystać.

“Tuttosport” dodaje z kolei, że Chiesa nie otrzymał jeszcze oficjalnych ofert od innych klubów, co sprawia, że Juventus nie złożył propozycji kupna Teuna Koopmeinersa z Atalanty. Sytuacja Włocha w Turynie jest więc nadal niepewna, a jego przyszłość zależy od wielu czynników, w tym od potencjalnych ofert transferowych i decyzji klubu.

Chociaż wiele źródeł twierdzi, że Chiesa nie jest częścią planów Thiago Motty, włoski skrzydłowy wciąż chce pracować z nowym trenerem Juventusu tego lata. Jego obecność na początku przygotowań przedsezonowych może wpłynąć na decyzję klubu i samego zawodnika.

Zobacz również: Bramkarz Realu Madryt może trafić do Machesteru City. Chce go Guardiola

Komentarze