Bramkarz Realu Madryt może trafić do Manchesteru City. Chce go Guardiola

Przyszłość Andrija Łunina w Realu Madryt wydaje się coraz bardziej niepewna, gdy bramkarz nadal zwleka z odpowiedzią na ofertę kontraktu od klubu. Wygląda na to, że Łunin nie jest całkowicie przekonany do swojej roli w Realu Madryt w nadchodzącym sezonie, a Ukraińcem zainteresowany jest Manchester City.

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Josep Guardiola

Andrij Łunin myśli o odejściu z Realu Madryt

Z raportu “AS” wynika, że w najbliższym tygodniu odbędzie się kluczowe spotkanie między przedstawicielami Realu Madryt a Andrijem Łuninem. Głównym żądaniem ukraińskiego bramkarza jest regularna gra. Łunin chce zająć pozycję numer jeden, wyprzedzając Thibauta Courtois, co stanowi duże wyzwanie dla Realu, który uważa Courtois za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie. Obecnie taki scenariusz wydaje się być mało prawdopodobny.

POLECAMY TAKŻE

Zwłoka Łunina w podpisaniu nowej umowy przyciągnęła uwagę czołowych europejskich klubów, w tym mistrzów Anglii, Manchesteru City. Z gry ukraińskiego bramkarza ma być zadowolony Pep Guardiola, który widzi w nim następcę Edersona, jeśli ten przyjmie ofertę z Arabii Saudyjskiej. W związku z tym, Łunin i jego agent, Jorge Mendes, nie wykluczają możliwości opuszczenia Santiago Bernabeu latem tego roku.

W nadchodzącym spotkaniu Mendes ma omówić przyszłość Łunina z władzami Realu Madryt. Możliwe, że agent przedstawi również Królewskim potencjalnego następcę na wypadek, gdyby Łunin zdecydował się odejść. Mendes najprawdopodobniej zaproponuje Diogo Costę jako idealnego kandydata na nowego bramkarza, chociaż nie jest pewne, czy Los Blancos rozważą tę opcję.

Real Madryt, choć otwarty na propozycje, nadal preferuje powrót Kepy Arrizabalagi jako ewentualnego zastępcy Łunina. Hiszpańscy giganci wciąż wierzą, że Kepa może być odpowiednim wzmocnieniem na przyszły sezon.

Zobacz również: Akademia FC Barcelony triumfuje na Euro 2024. Najlepsze liczby

Komentarze