Sytuacja bez precedensu. Piłkarz Realu zmienia reprezentację

Brahim Diaz wykorzysta furtkę w przepisach i choć zadebiutował w dorosłej reprezentacji Hiszpanii, będzie grać w kadrze Maroka. Piłkarz Realu Madryt podjął decyzję, która wywołała na Półwyspie Iberyjskim burzę komentarzy.

Brahim Diaz
Obserwuj nas w
IMAGO / Pressinphoto Na zdjęciu: Brahim Diaz
  • Brahim Diaz porzuca reprezentację Hiszpanii
  • 24-latek będzie grać dla Maroka
  • Diaz zadebiutował w kadrze Hiszpanii w 2021 roku

Piłkarz Realu zmienia reprezentację

Brahim Diaz przeszedł przez trzy szczeble młodzieżowej kadry Hiszpanii, a w 2021 roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji i swoim debiucie zdobył nawet gola. Od tego czasu gracz Realu Madryt nie był jednak powoływany. By jechać na mundial w 2026 roku, postanowił starać się o paszport Maroka.

POLECAMY TAKŻE

24-latek chce wykorzystać nową furtkę w zmienionych przepisach. Mówi ona o tym, że piłkarz może zmienić reprezentację, jeśli nie rozegrał czterech oficjalnych meczów i w momencie debiutu nie ukończył 21. roku życia. Diaz spełnia te wymogi i już niebawem – po otrzymaniu marokańskiego paszportu – ma dostać powołanie do kadry.

Decyzja Diaza wywołała burzę komentarzy w Hiszpanii. Niektórzy kibice są oburzeni, że piłkarz Realu zdecydował się zmienić reprezentację. Inni jego decyzję jednak rozumieją.

Diaz ma marokańskie korzenie ze strony swojego ojca.

Komentarze