West Ham ma nowego szkoleniowca. Oficjalne potwierdzenie

West Ham United oficjalnie poinformował o zatrudnieniu Julena Lopeteguiego na stanowisku trenera. 57-letni Hiszpan na tej posadzie zastąpił Davida Moyesa, którego umowa wygasła.

Julen Lopetegui
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Julen Lopetegui

Oficjalnie: Julen Lopetegui wrócił do Premier League

West Ham United za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych wystosował komunikat informujący o zmianie na ławce trenerskiej drużyny Młotów. Nowym szkoleniowcem zespołu The Hammers zgodnie z przewidywaniami został Julen Lopetegui, który na tym stanowisku zastąpił Davida Moyesa. Londyńczycy nie przedłużyli wygasającego kontraktu szkockiego menedżera. 61-latek w West Hamie United z powodzeniem pracował od 2018 roku.

Przede wszystkim czuję się bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią przyszłości tego wielkiego klubu. Postaramy się odcisnąć nasze piętno na tej drużynie. Uważam, że mój sztab szkoleniowy ma tutaj fantastyczne warunki do pracy. Myślę, iż ostatnie lata w wykonaniu zespołu były bardzo dobre, a to daje nam tę podstawową bazę. Nie ukrywam, że moją ambicją jako trenera od zawsze jest osiąganie coraz lepszych wyników – powiedział Julen Lopetegui po parafowaniu umowy z West Hamem United.

57-latek w swoim trenerskim CV posiada takie kluby jak Wolverhampton Wanderers, Sevilla, Real Madryt oraz FC Porto. Były opiekun Wilków w latach 2016-2028 opiekował się reprezentacją Hiszpanii.

Komentarze