Tottenham Hotspur rozwiąże kontrakt ze znanym zawodnikiem

Tottenham Hotspur tego lata planuje za porozumieniem stron rozwiązać umowę z Tanguyem Ndombele - donosi Fabrizio Romano. Kontrakt Francuza obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Tanguy Ndombele
Obserwuj nas w
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Tanguy Ndombele

Tanguy Ndombele opuści Tottenham Hotspur przed końcem umowy

Umowa Tanguya Ndombele z Tottenhamem Hotspur obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Koguty nie chcą jednak kontynuować dalszej współpracy z 27-letnim pomocnikiem, którego Ange Postecoglou nie ma swoich planach. Dlatego strony najprawdopodobniej rozstaną się definitywnie jeszcze tego lata. Jak ujawnił Fabrizio Romano, angielski klub planuje bowiem rozwiązać kontrakt z Francuzem za porozumieniem stron.

POLECAMY TAKŻE

Siedmiokrotny reprezentant Trójkolorowych w ostatnim sezonie przebywał na wypożyczeniu w Galatasaray Stambuł, z którym zdobył mistrzostwo Turcji. Lwy posiadają opcję wykupu 27-latka, ale póki co z niej nie skorzystały. Galata być może skusi się na transfer Tanguya Ndombele, gdy ten będzie dostępny za darmo. Pochodzący z Demokratycznej Republiki Konga zawodnik do Tottenhamu Hotspur dołączył w 2019 roku.

Sprowadzenie francuskiego piłkarza ostatecznie okazało się błędem londyńskiej drużyny. Były pomocnik Olympique’u Lyon kosztował bowiem aż 62 miliony euro, a do zespołu Spurs nie wniósł wystarczającej jakości. Jego bilans na Tottenham Hotspur Stadium to 91 meczów, 10 bramek i 9 asyst. Portal “Transfermarkt” w tym momencie wycenia doświadczonego gracza na zaledwie 8 milionów euro.

Komentarze