Nowy nabytek Chelsea o pierwszych treningach. Budujące słowa

Tosin Adarabioyo w tegorocznym letnim okienku transferowym dołączył do Chelsea. Angielski defensor odbył już z nowym klubem pierwsze treningi. W rozmowie z klubowymi mediami zdradził, że dobrze przechodzi aklimatyzację.

Tosin Adarabioyo
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Tosin Adarabioyo

Tosin Adarabioyo: Jak na razie po prostu cieszymy się grą w piłkę

Wraz z końcem minionego sezonu Tosin Adarabioyo opuścił Fulham. Przyszłość Anglika na Craven Cottage była już od dawna przekreślona, jednak wciąż nie było wiadomo, w jakim klubie wyląduje zawodnik. Finalnie wybór 26-latka padł na Chelsea. Wychowanek Manchesteru City dołączył do „The Blues” na zasadzie wolnego transferu, podpisując czteroletni kontrakt.

POLECAMY TAKŻE

Ostatnio Tosin Adarabioyo udzielił wywiadu oficjalnej stronie Chelsea. Angielski obrońca został przepytany o swoim wrażeniach po pierwszych treningach. 26-latek przyznał, że teraz cały zespół cieszy się grą w piłkę. Zawodnik także w superlatywach wypowiedział się o Enzo Maresce i jego podejściu do pracy.

Aklimatyzacja przebiega dobrze. Dogaduje się także z innymi chłopakami. Mieliśmy dwa treningi i jak na razie po prostu cieszymy się grą w piłkę – powiedział Tosin Adarabioyo, cytowany przez portal „chelseapoland.pl”.

Po dwóch dniach, można dostrzec, jak bardzo trener zagłębia się w szczegóły i jak ważne jest dla niego każde podanie i każdy kontakt z piłką. Tak więc na razie trenujemy przeważnie grę z piłką przy nodze, skupiając się właśnie na podaniach i posiadaniu piłki. Okres przygotowawczy jest etapem, do którego trzeba się przyłożyć, ponieważ to tutaj wypracowujesz wszystkie podstawy piłkarskie. Dlatego te przygotowania są takie kluczowe – ujawnił angielski defensor.

Sprawdź także: Gigant Premier League wypisał się z walki o Daniego Olmo

Komentarze