Gigant Premier League wypisał się z walki o Daniego Olmo

Chelsea nie uczestniczy w wyścigu o zakontraktowanie Daniego Olmo - przekonuje Ryan Taylor z brytyjskiego dziennika Daily Mirror. The Blues doceniają Hiszpana, ale mają inne cele.

Dani Olmo
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Dani Olmo

Dani Olmo nie przejdzie do Chelsea. Londyńczycy odpuszczają

Dani Olmo pokazuje się ze znakomitej strony podczas trwających mistrzostw Europy, gdzie z reprezentacją Hiszpanii dotarł do wielkiego finału. Ofensywny pomocnik w trakcie letniego okienka transferowego może zmienić barwy klubowe. W umowie ofensywnego pomocnika z Lipskiem znajduje się nawet atrakcyjna klauzula odstępnego.

Wynosi ona 60 milionów euro, choć warto podkreślić, że ten zapis obowiązuje tylko do 20 lipca (sobota). Brytyjskie media w ostatnim czasie informowały, że jednym z zespołów zainteresowanych pozyskaniem 26-latka jest między innymi Chelsea. Zupełnie inne zdanie w tej sprawie ma jednak Ryan Taylor z angielskiej gazety “Daily Mirror”.

Gdzie w przyszłym sezonie zagra Dani Olmo?

Man City 28%
Liverpool 53%
Bayern 7%
Lipsk 12%
476+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Man City
  • Liverpool
  • Bayern
  • Lipsk

Wspomniany dziennikarz uważa, że The Blues nie uczestniczą już w wyścigu o sprowadzenie 38-krotnego reprezentanta La Furia Roja. Włodarze The Blues skupiają się bowiem na innych celach.

Mimo że Chelsea nie złoży propozycji, to Dani Olmo może liczyć na wiele ofert. 26-letni pomocnik znajduje się na radarze takich gigantów jak Manchester City, Liverpool, FC Barcelona, AC Milan oraz Bayern Monachium. W tym momencie nie wiadomo, do którego klubu zawodnikowi jest najbliżej.

Nie należy również wykluczać scenariusza zakładającego pozostanie Daniego Olmo w Lipsku. Rozchwytywany piłkarz w barwach Byków z powodzeniem występuje od stycznia 2020 roku.

Bilans byłego gracza akademii Espanyolu oraz Barcelony na Euro 2024 to 3 bramki i 2 asysty.

Komentarze