Spektakularne zwycięstwo Brighton. Kibice zobaczyli grad goli

Piłkarze Brighton na własnym boisku pokonali Wolverhampton aż 6:0. Bramki dla ekipy Roberto De Zerbiego zdobywali dwukrotnie Deniz Undav, Pascal Gross oraz Danny Welbeck.

Danny Welbeck
PressFocus Na zdjęciu: Danny Welbeck
  • Brighton zdemolowało na własnym obiekcie Wolverhampton
  • Piłkarze Roberto De Zerbiego aż sześciokrotnie trafiali do bramki rywali
  • Wszyscy strzelcy bramek zanotowali dublet

Pogrom na Falmer Stadium. Brighton nie dało szans Wolverhampton

Brighton & Hove Albion zdemolowało Wolverhampton już w pierwszej połowie, bowiem zdobyło w niej aż cztery bramki. Gole strzelali Undav, Welbeck i dwa razy Gross. Szczególnie drugi gol niemieckiego pomocnika był wyjątkowej urody. Zawodnik odnalazł się w pobliżu bramki rywali, nie był naciskany przez rywali i popisał się silnym uderzeniem w samo okienko.

Julian Lopetegui w przerwie próbował ratować wynik. Dokonał zmian, ale ich gra się nie poprawiła. Ekipa Roberto De Zerbiego dorzuciła jeszcze te dwa trafienia, których autorami byli Cengiz Undav oraz Danny Welbeck. Kibice na Falmer Stadium obejrzeli festiwal dubletów – aż trzech piłkarzy Brighton zakończyło mecz z dwoma trafieniami.

Brighton pod wodzą Roberto De Zerbiego pobiło dotychczasowy rekord klubu pod względem zdobytych punktów w jednym sezonie Premier League. W ubiegłym roku drużyna Graham Pottera zdobyła na koniec rozgrywek 51 punktów, a w tym momencie zespół “Mew” ma o jedno oczko więcej, a do końca rozgrywek zostało jeszcze im siedem spotkań.

Sprawdź także: Kloppa nie odstrasza wizja gry Liverpoolu w Lidze Europy