Rozchwytywany trener zostaje w klubie. Chciał go Manchester United

Nazwisko tego szkoleniowca wzbudzało ogromne zainteresowanie wśród klubów z Premier League. Jednak pogłoski zamyka porozumienie w sprawie nowego, długoletniego kontraktu.

Kieran McKenn
Obserwuj nas w
MI News & Sport / Alamy Na zdjęciu: Kieran McKenn

Premier League. Był łączony z Chelsea i United, ale podpisał nową umowę

Awans do Premier League i szybka zmiana miejsca pracy – taki scenariusz wróżono jednemu z bohaterów minionego sezonu w Championship. Kieran McKenna w świetnym stylu zaprowadził Ipswich Town do angielskiej elity. The Tractor Boys zajęli drugie miejsce w lidze, przegrywając tylko z Leicester City. Do Lisów ekipa z Portman Road straciła zaledwie jeden punkt.

POLECAMY TAKŻE

Wydawało się, że pozostanie McKenny w Ipswich jest oczywiste. Jednak po 38-latka zaczęły zgłaszać się największe kluby Premier League, w tym Chelsea i Manchester United. To sprawiło, że przyszłość trenera z Irlandii Północnej stanęła pod znakiem zapytania. Beniaminek nie mógł konkurowac z gigantami krajowego futbolu.

Ostatecznie Kieran McKenna nie zmienia miejsca pracy. Były asystent Ole Gunnara Solskjæra, José Mourinho, Ralfa Rangnicka i Michaela Carricka w United zdecydował się kontynuować swoje dzieło w Ipswich. Dzisiaj klub poinformował, że porozumiał się ze swoim szkoleniowcem i przedłużył jego kontrakt aż do końca sezonu 2027/28.

McKenna rozpoczął przygodę w Ipswich w grudniu 2021 roku. Od tej pory poprowadził drużynę w 131 meczach i zaliczył z nią da bezpośrednie awanse z rzędu. W sezonie 2022/23 The Tractor Boys zameldowali się w Championship, a teraz udało im się przebić do Premier League.

Komentarze